رفتن به محتوای اصلی
VMware Desktop infra

آشنایی با VMware View

نرم‌افزار VMware View یک راهکار تجاری جهت مجازی‌سازی کامپیوترهای دسکتاپ است. این نرم‌افزار همانند نرم افزارهای مشابه مجازی‌سازی سرور به مرکزیت بخشی یا بهتر بگوئیم «مدیریت مرکزی منابع» در کامپیوترهای شخصی می پردازد. این نرم‌افزار با استفاده از زیرساخت VMware vSphere اقدام به یکپارچه سازی و ایمن سازی ماشین های مجازی دسکتاپ می کند.

 
از قابلیت ها و توانایی های نرم‌افزار VMware View می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • کاهش در هزینه ها از طریق استفاده از Thin Client ها در ادارات و مناطق دور در ازای استفاده از سیستم های کامپیوتری سنتی
 • افزایش امنیت از طریق نگهداری تمامی اطلاعات در داخل دیتاسنتر و ارائه ارتباطات رمزگذاری شده مابین سرویس گیرنده و ماشین مجازی
 • نصب و راه اندازی کامپیوترهای دسکتاپ بطور هوشمند یا غیرهوشمندی
 • قابلیت View Composer که با استفاده از تکنولوژی VMware Clone شما را قادر می سازد تا یک نمونه شبیه سازی شده از ماشین را با دسته ای از ماشین های مجازی دسکتاپ به اشتراک بگذارید و در فضای ذخیره سازی صرفه جویی کنید.
 • از آنجایی که ماشین های مجازی دسکتاپ تولید شده توسط نرم‌افزار VMware View در دیتاسنتر ذخیره می شوند به همین جهت می توانید از قابلیت های نرم‌افزار VMware vSphere همانند VMware HA، VMotion و VMware DRS برای تضمین دسترسی و تقسیم میزان بار در دیتاسنتر سود برید.
 • کاهش در هزینه های خرید انرژی با استفاده از رایانه های کوچک با مصرف انرژی موثر
 • یکپارچه سازی دسترسی سرویس گیرندگان به دیگر نرم افزارها (از طریق ترمینال سرورها، کامپیوترهای دسکتاپ فیزیکی، کامپیوترهای دسکتاپ از نوع Blade) با بهره گیری از پروتکل ارتباط از راه دور (RDP) که پروتکلی استاندارد محسوب می شود.
 • امکان همزمان سازی و بررسی سیستم با Image ماشین مجازی اصلی (Master) برای ماشین های مجازی دسکتاپ که در وضعیت «آفلاین» می باشند وجود دارد.
با استفاده از نرم‌افزار VMware View امکان مجازی‌سازی کامپیوترهای شخصی همانند آنچه در مجازی‌سازی سرورها وجود دارد فراهم می شود. شما قادر خواهید بود با انعطاف بیشتری به توسعه موثر سرورها دست زده و بدین ترتیب در هزینه های خرید سیستم های ذخیره سازی صرفه جویی کنید و به صورت هوشمند با استفاده از امکان desktop pools به مدیریت کاربران متغیر بپردازید. همچنین نرم‌افزار VMware View با استفاده از رابط هایی دسترسی سرویس گیرندگان به ماشین های مجازی، کامپیوترهای فیزیکی و کامپیوترهای شخصی متصل به ترمینال سرور و کامپیوترهای شخصی Blade را فراهم می کند.
1 دیدگاه‌

با سلام و خسته نباشید
عرض کنم که من در شرکتی کار میکنم که بیش از 15 zero client وجود دارد و میخواستم از تکنولوژیvmware view برای اتصال zero clinet ها به یک دستکاپ استفاده کنم ولی مشکل ی در نحوه کانفیگ وجود دارد ممنون میشم که از راهنمایی شما بهرمند بشم.
باتشکر

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

کد HTML محدود

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type='1 A I'> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id='jump-*'> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.