رفتن به محتوای اصلی
VITA

آکادمی فناوری VMware

با نگاهی بر دوره‌های آموزشی و مدارک فنی رسمی شرکت‌های موفق IT مثل مایکروسافت، وی ام ور و سیسکو یا Dell-EMC این نکته را متوجه خواهیم شد که اکثر این شرکت‌ها بیش از آنکه به مسائل بازاریابی محصول و فروش صرف نرم‌افزار تکیه داشته باشند به دنبال ایجاد یک چرخه ارزش‌افزا هستند تا در بلند مدت بتوانند با حفظ جایگاه در بازار رویه تضمین شده‌ای را برای به حداکثر رساندن توانایی مشتریان از امکانات و قابلیت‌های محصولات و همچنین استفاده صحیح از آنها ایجاد کنند.

بخشی از این چرخه ارزش‌آفرین در یادگیری و آموزش شیوه‌های درست بکارگیری محصول است. این مسئله در دوره‌های رسمی VMware IT Academy به چشم می‌خورد و مشخص است که این شرکت ثبات و پایداری زیرساخت با اهمیتی همچون vSphere را که زیربنای تمامی سرویس‌های حیاتی و جانبی IT است را تنها با در اختیار گذاردن چند اسلاید و یک آزمون ساده رها نکرده است و برنامه‌ای آکادمیک برای آن تدوین نموده است. در این مطلب قصد دارم اطلاعات بیشتری در رابطه با این آکادمی به اشتراک بگذارم.

تقریبا تدوین دوره‌های آموزشی و تعریف سیلابس‌های درسی برای دانشجویان و کتاب‌های آموزشی مخصوص تدریس در همه دوره‌های رسمی شرکت‌های موفق IT به چشم می‌خورد و بخش آموزش وی ام ور نیز از این حیث نه تنها مستثنا نیست بلکه با نگاهی عمیق به اثرپذیری و آموزش کاربردی مطالب علاوه بر ارائه خودآموزها فضای آموزشی منحصربفردی را برای یادگیری مسائل مجازی‌سازی فراهم ساخته است. بخش آموزش شرکت وی ام ور دوره‌های رسمی را برگزار می‌کند که به 3 صورت حضوری، منعطف و آنلاین است. این دوره‌ها توسط متخصیص وی ام ور و با نظارت مستقیم بخش آموزش برگزار می‌شود و طول دوره بسیار کوتاه و هزینه شرکت در آن بالاست. این دوره عموما برای افرادی که از طریق سازمان‌ها برای دریافت مدرک معتبر و یا ارتقای سطح مهارتی معرفی می‌شوند بکار گرفته می‌شود.

علاوه بر این شیوه، از چندسال اخیر فعالیت جدی آکادمی‌های فناوری وی ام ور به عنوان یکی از برنامه های اصلی ترویج و آموزش مجازی‌سازی آغاز شده است. این آکادمی‌ها تحت نظارت وی ام ور در دانشگاه‌ها و کالج‌های مختلف دنیا در حال فعالیت هستند و هدف از برپایی آن شرکت دانشجویان IT در دوره‌های مجازی‌سازی و افزایش مهارت آنها در زمینه زیرساخت‌های مجازی است. به این ترتیب در شرایط دانشگاهی با مباحث مجازی‌سازی حرفه‌ای مسلط خواهند شد و مهارت لازم برای مدیریت زیرساخت مجازی را بدست خواهند آورد.

هر یک از این آکادمی‌ها بایستی سیاست‌های آموزشی وی ام ور را دنبال کنند اما طرز ارائه و سبک برگزاری دوره برای هر آکادمی می‌تواند متفاوت باشد. برای مثال آموزش در سطح دوره VCP-DCV می‌تواند به صورت آنلاین همزمان یا غیرهمزمان باشد. در این سبک هردوره آموزشی در حدود 8 هفته زمان می‌برد و مباحث آن از طریق راهنماهای آموزشی، اسلایدها و ویدئوهای آموزشی، و انجمن‌های ویژه‌ای به دانشجویان ارائه می‌شود. همچنین، در آکادمی وی ام ور آموزش مدیریت زیرساخت مجازی‌ منوط بر استفاده از لابراتورهای ویژه‌ است تا سطح دانش کاربردی مورد ارزیابی قرار گیرد. در این لابراتور یک محیط مجازی در ظرف 7 تا 10 دقیقه مهیا می‌شود و تمامی تست‌ها و سناریوهای شما در محیطی واقعی انجام می‌شود. سناریوهای تهیه شده برای ارزیابی کارکرد هر فرد منطبق بر Lab guide ارائه شده در طی دوره نیست و سناریوها را بایستی به طور جداگانه از لابراتور دریافت کرد.

علاوه بر این امکانات، پس از طی هر دوره آموزشی تخفیف 70درصدی برای شرکت کنندگان در آزمون آن دوره ارائه می‌شود و می‌توانید از این تخفیف به دفعات استفاده کنید و با دریافت مدرک معتبر توانایی خود را محک بزنید. توصیه می‌کنم برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره آکادمی فناوری‌ به سایت وی ام ور سری بزنید و از نزدیک با آنها در ارتباط باشید.

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

کد HTML محدود

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type='1 A I'> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id='jump-*'> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.