رفتن به محتوای اصلی
ابر VMware بر روی آمازون AWS

ابر VMware بر روی آمازون

شرکت VMware و Amazon با عقد یک قرارداد همکاری استراتژیک قصد دارند راهکار مجازی سازی دیتاسنتر vSphere را بر روی زیرساخت Amazon ارائه دهند. شرکت آمازون به عنوان رهبر بلامنازع خدمات زیرساخت ابری در جهان، زیرساخت سخت‌افزار خود را در اختیار شرکت برتر مجازی‌سازی، یعنی VMware قرار می‌دهد تا قدرت ابر VMware و توانایی مقیاس پذیری آمازون در یک جا مجتمع شود. این سرویس مشتریان را قادر خواهد ساخت تا با استفاده از ابزارها و نرم‌افزارهای رایج یک محیط ابر ترکیبی مناسب را ایجاد نمایند و بدون نیاز به فراگیری دانش جدید آن را مدیریت کنند.

قدرت VMware و آمازون

راهکار مرکزداده شرکت VMware بر روی زیرساخت آمازون امکان اجرای هر نرم‌افزاری را در زیرساخت ابر خصوصی، عمومی و ترکیبی VMware می‌دهد. شرکت VMware اجرا، مدیریت، و فروش این سرویس را با روش استفاده برحسب تقاضا (on-Demand) برعهده دارد و امکان اجرای Workloadها با استفاده از تمامی قابلیت‌های زیرساخت ابر آمازون همانند ابزارهای توسعه، ابزارهای تحلیلی، پایگاه داده و سایر امکانات کاملا فراهم است.

معماری ابر در هم تنیده این دو شرکت بزرگ رایانش ابری نیاز به سرمایه‌گذاری چشم‌گیری در بخش‌های مهندسی، اجرا، پشتیبانی و فروش دارد و هر دو شرکت بایستی تدابیر لازم را جهت ایجاد این سرویس اتخاذ کنند. این سرویس به گونه‌ای طراحی شده است تا حداکثر رضایت و سودمندی را برای مشتریان به همراه بیاورد و علاوه بر آن ابر VMware برای اجرا در آمازون سفارشی‌سازی می‌شود تا از امکانات نسل جدید زیرساخت آمازون حداکثر استفاده برده شود. VMware Cloud on AWS از راهکار قدرتمند VMware Cloud Foundation استفاده می‌کند. این راهکار جامع ابری فناوری VMware vSphere، VMware NSX و VMware vSAN را در بردارد و با در دسترس ساختن قابلیت‌های زیرساخت آمازون سطح جدیدی از مقیاس پذیری و امنیت را برای مشتریان به همراه می‌آورد. همچنین در کنار این راهکار سیستم مدیریت خدمات مشتریان تعبیه شده است تا نیازهای پشتیبانی و نگهداری سرویس‌ها در این فضا به بهترین شیوه به مشتریان عرضه شود. در حال حاضر سرویس VMware Cloud on AWS به صورت آزمایشی و با ارسال درخواست برای برخی از متخصصین VMware دردسترس است و پیش بینی می‌شود در اواسط سال 2017 عرضه رسمی آن آغاز شود.

 

 

مزایای سرویس

مدیریت بهترین‌های فناوری آمازون و VMware در یک مکان برای بسیاری از مشتریان نه تنها جذاب است بلکه یک مزیت فوق العاده را به همراه دارد و برای درک آن در اینجا به برخی از این مزایای آن اشاره می‌کنیم.

 • استفاده از بهترین قابلیت‌های ابر ترکیبی: فناوری VMware بهترین عملکرد، پایداری، امنیت، و دسترس پذیری را برای اجرای برنامه‌ها ارائه می‌کند و تمامی این قابلیت‌ها به صورت بهینه شده در بهترین زیرساخت خدمات ابری عمومی دنیا، آمازون، قابل دریافت است.
 • سازگاری و تطابق با vSphere: سرویس ابر VMware بر روی آمازون، دیتاسنتر مجازی خصوصی شما را به ابر عمومی آمازون ترکیب می‌کند و مدیریت این زیرساخت جدید را با همان نرم‌افزار vCenter Server که هم اکنون نیز با آن آشنا هستید انجام می‌دهید. چیز جدیدی برای یادگیری وجود ندارد و با استفاده از vCenter Enhanced Mode می‌توانید تمامی منابع ابر خصوصی و ابر عمومی و ترکیبی را در یک محیط مدیریت کنید.
 • اجرا و پشتیبانی توسط VMware: شرکت VMware مسئول اجرا، به روزرسانی و پشتیبانی راهکار است. تمامی اجزای نرم افزار کاملا مورد تایید و پشتیبانی VMware است.
 • یکپارچه سازی کامل با سرویس‌های AWS: ماشین‌های مجازی اجرا شده در این محیط به سرویس‌های متنوع ابری آمازون همانند پایگاه داده، ابزارهای تحلیلی، و ذخیره‌سازی دسترسی دارند. این مجموعه از راهکارهای جدید تنها برای زیرساخت ابری VMware که مستقیما بر روی زیرساخت آمازون پیاده سازی شده است قابل استفاده است.
 • انتقال آسان بارهای کاری: ماشین‌های مجازی و تمامی بارهای کاری در دیتاسنتر مرکزی و درون سازمان با ابر AWS سازگار هستند. هیچ نیازی به تغییر ساختار و بازتغییر نرم‌افزار برای اجرا در پلتفرم آمازون وجود ندارد. اگر قصد استفاده از ابر آمازون به عنوان بخشی از راهکار Disaster Recovery را داشته باشید، اگر قصد مهاجرت ماشین‌های مجازی به آمازون را داشته باشید و یا اگر بخواهید به آسانی ابر خود را در زیرساخت آمازون استقرار دهید از سازگاری اجرای نرم‌افزارها و ماشین‌ها اطمینان دارید. تمامی بارهای کاری ایجاد شده در محیط های مختلف از استاندارد مشخصی تبعیت می‌کند.  
 • مقیاس پذیری منعطف: این سرویس اجازه می‌دهد با توجه به نیازتان ظرفیت منابع را تنظیم کنید. با اضافه یا حذف hostها می‌توانید میزان منابع را افزایش یا کاهش دهید.
 • عدم نیاز به ارتقا یا به‌روزرسانی: در این سرویس تمامی بسته‌های به‌روزرسانی و ارتقای مورد نیاز نرم‌افزارها و زیرساخت به صورت خودکار نصب می‌شوند. اجرای زیرساخت به عنوان یک سرویس عرضه می‌شود به این معنی که VMware مسئول اطمینان از به‌روز بودن تمامی اجزا زیرساخت را دارد. این مسئله به شما کمک می‌کند تا بر روی تجارتتان که پراهمیت تر است تمرکز کنید.
 • مصرف منابع به صورت عضویتی: مشتریان می‌توانند کلاسترهای اختصاصی که دارای نرم‌افزارهای VMware و زیرساخت AWS است را خریداری کنند.

اگر علاقه‌مند هستید که نسخه beta ابر VMware بر روی آمازون را تست کنید در اینجا درخواست دهید.

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

کد HTML محدود

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type='1 A I'> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id='jump-*'> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.