رفتن به محتوای اصلی
ابر وی ام ور در مایکروسافت Azure

ادامه صحبت ها میان مایکروسافت و وی ام ور

در نوامبر 2017 شرکت مایکروسافت اعلام کرد که امکان ارائه سرویس‌های مجازی وی ام ور بر روی سکوی Azure فراهم شده است. اما مطابق این اعلام برخورد وی ام ور با این طرح بسیار سرد بود و یکی از روسای ارشد بخش سرویس‌های ابری وی ام ور اعلام کرد که سکوی Azure مورد تایید و پشتیبانی نیست.

سکوی وی ام ور ارائه شده در Azure از سرورهای میزبانی شده اختصاصی استفاده می‌کند و مبتی بر راهکار سخت‌افزاری دیتاسنتر FlexPod شرکت سیسکو و NetApp است. راهکار FlexPod از سرورهای UCS و سوییچ‌های Nexus سیسکو به همراه دستگاه ذخیره‌سازی NetApp تشکیل شده است. مایکروسافت قصد دارد با راه‌اندازی این سرویس امکانی را برای مشتریان فراهم کند تا آنها بتوانند ماشین‌های مجازی مبتنی بر وی ام ور که دردرون سازمان میزبانی می‌شوند را به صورت bare-metal در ابر Azure استقرار دهند. از این طریق دو مزیت عمده برای مشتریان ایجاد خواهد شد: 1- استفاده از سکوی مجازی وی ام ور در حالت طبیعی خود و استقرار آن در ابر؛ 2- بهره مندی از یک ارتباط لایه 3 مستقیم به سرویس‌های Azure مانند Azure Active Directory، Azure Cosmos DB، و Azure Functions.

در حال حاضر مایکروسافت با چندین شریک تجاری ارائه خدمات ابری وی ام ور در تعامل است تا بتواند با استفاده از زیرساخت سخت افزاری مورد تایید شرکت وی ام ور این سکو را در Azure استقرار دهد. از آنجا که مایکروسافت از رقبای جدی وی ام ور محسوب می‌شود استقبال وی ام ور از این طرح برخلاف ارائه همین راهکار در ابر آمازون یا IBM که با مشارکت فعالانه وی ام ور همراه بود با سردی روبروست. ممکن است مایکروسافت در آینده بخواهد از این سرویس به عنوان سکویی جهت مهاجرت ماشین های مجازی vSphere به ابر مایکروسافت استفاده کند.  

صحبت ها میان مایکروسافت و وی ام ور هنوز ادامه دارد اما مشخص نیست که راهکار طراحی شده که مورد تایید شرکای وی ام ور است در آخر از طرف وی ام ور مورد تایید قرار گیرد.

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

کد HTML محدود

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type='1 A I'> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id='jump-*'> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.