رفتن به محتوای اصلی
رس

افزودن کارت شبکه مجازی یه سوئیچ مجازی استاندارد

روی سرور میزبان کارت های شبکه مختلف قابل نصب هستند و در صورتی که این کارت ها از سوی هایپروایزر پشتیبانی شده باشند شما با خیال راحت می تونید تک کارت ها را در حالت فعال، استندبای و یا غیرفعال در بیاورید و تنظیمات مختلف را بر روی آنها انجام بدید.

اینکه تفاوت حالت فعال با Standby چی هست و چه زمانی ممکن است این حالت با سوییچ های واقعی شبکه مشکل ایجاد کند را بعدها اشاره می کنم.  امروز می خواهم تخصیص کارت های شبکه به سوییچ مجازی استاندارد یا همان vSwitch ها را برای شما توضیح بدهم.

مراحل کار

در برگه Configuration بر روی لینک Networking کلیک کنید. سپس در این قسمت بر روی لینک Properties سوئیچ مجازی کلیک کرده و  به برگه Network Adapters بروید.

 

 

بر روی دکمه Add کلیک کنید تا پنجره محاورهای Add Adapter باز شود. در اینجا می توانید کارت های شبکه مورد نیاز را اضافه کنید.

 

 

زمانی که کارت های شبکه مورد نظر انتخاب شدند به نوع نصب آنها نیز توجه کنید. برای مثال در صورت استفاده از کارت های شبکه Onboard و کارت های شبکه ای که بر روی اسلات های PCI قرار دارند دقت کنید. در زمان اختصاص پورت با توجه به شرایط محیطی پورت ها را تخصیص دهید، بدین ترتیب زمان بروز اشکال در کنترل کننده های بر روی سرور امکان برقراری ارتباط با استفاده از کارت های بر پایه PCI وجود خواهد داشت.  برای ادامه دکمه Next را بزنید.

 وضعیت فعالیت کارت های شبکه را با انتخاب هر کارت شبکه و زدن دکمه Move Down به وضعیت Standby تبدیل کنید. در شکل زیر می توانید یک سوئیچ مجازی که از سه کارت شبکه فیزیکی استفاده می کند را مشاهده کنید. دو کارت شبکه در وضعیت فعال قرار دارند و یک کارت شبکه به عنوان جایگزین تنظیم شده است.

 

 

با کلیک بر روی دکمه Next پنجره خلاصه وضعیت نمایش داده می شود. برای اعمال تغییرات دکمه Finish را انتخاب کنید.

در زمان تخصیص کارت های شبکه به قابلیت های فعال شده بستر مجازی هم توجه کنید. برای مثال اگر از یک کارت شبکه برای مدیریت vSphere استفاده می کنید بهتر است یکی از کارت های شبکه پایدار و مطئمن سرور باشد. اگر HA و Fault-Tolerance را روی میزبان فعال کردید از کارت های پشتیبان یا کارت های تیم شده استفاده کنید. در مقالات دیگر سایت درباره نحوه تیم کردن چندین کارت شبکه توضیح دادم که می تونید به اون مقاله ها هم سری بزنید.

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

کد HTML محدود

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type='1 A I'> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id='jump-*'> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.