رفتن به محتوای اصلی
Monitoring Window

اهمیت نگرش بر سرویس نظارت و پایش

مقدار زیادی از عملکرد صحیح و درست سرویس های IT به نحوه ی نظارت بر فعالیت و کارکرد آن سرویس مرتبط است. این نظارت و پایش مدوام زمینه ای را فراهم می سازد تا با شناسایی نقاط بهبود هر سرویس اقداماتی در دست قرار گیرد تا از این طریق بهترین شرایط فعالیت آن سرویس محقق گردد. اگرچه تکنولوژي، سبک و ماهیت استقرار سرویس تاثیر بسزایی در انجام این مهم ایفا می کند و در هر شرایطی عوامل متفاوتی در آن تاثیر گذار است، مانند استقرار سرویس بر پلتفرم ابری آمازون AWS یا پلتفرم VMware Cloud بایستی با فراهم آوردن اکوسیستمی همسان از تکنولوژی ها تحقق بهترین عملکرد سرویس را در دسترس ساخت. رسیدن به این خواست یعنی تضمین فعالیت بهینه سرویس از طریق نظارت و پایش مستمر به شیوه های متفاوتی حاصل می گردد که یکی از آنها استقرار یک پلتفرم اختصاصی نظارت و پایش است. چرا و به چه دلیل این گفته صحیح است با ما در ادامه همراه باشید.

 

بسیاری از ابزارهای سرویس دهی امکاناتی را در اختیار قرار می دهد تا با استقرار مجموعه ای از سیستم ها سرویس هایی در اختیار افراد قرار گیرد. این سرویس ها قطعا به نوبه خود دارای قابلیت های اولیه نظارتی و پایش می باشند که در زمان بهینه سازی دوره ای سرویس ها و یا رفع خطای سرویس، اطلاعات مناسبی را در اختیار قرار دهد. اما فراموش نکنیم مسئله اصلی این سرویس ها فعالیت و تداوم سرویس است، و بایستی تاکید گردد که فعالیت و استمرار سرویس است که در پلتفرم نقش اصلی را ایفا می کند و بعد از آن حفظ شرایط مطلوب سرویس به لحاظ نظارت و پایش کلیه عملکردهای سیستم. به دیگر سخن ایجاد پنجره ای که در آن بتوان حفظ وضعیت مطلوب سرویس را تصویر سازی نمود راهکاری را می طلبد تا با ابزارهای مناسب خود افق روشنی را از عملکرد اکنون و تصور آینده بسازد.

 

به یاد بیاوریم سخن ابتدایی را که در تحقق این خواست اکوسیستم همسان کلید اصلی موضوع است. به عبارتی اگر با الگوی متن باز پیش می‌رویم در چارچوب این سرویس ها بدیل های مناسب را همسان جستجو کنیم و اگر در الگوی سرویس های با مالکیت تجاری، بدیل های مناسب را با چنین اصول و استانداردی درخواست کنیم. چرایی این موضوع بسیار به چرخه همکاری این جوامع و سازمان ها بستگی دارد. الگوی همکاری تجاری این سازمان ها بازتبنده آن اکوسیستم همسانی است که از دل این تعاملات حاصل می گردد و جنس سازمان هایی که به این اکوسیستم همسان بها می دهند بسیار متمایز است. سازمان هایی مبدع و موفق می باشند که با تعریف شاخصه های عملکردی کلیدی سازمان در بطن سرویس های نظارت و پایش نتیجه حاصل از تمامی جوانب و حواشی کار را با خرج وقت و دقت فوق العاده در تیر راس قرار می دهند.

 

به جمیع جهات فراهم ساختن فعالیت و کارکرد مطلوب یک سرویس در قالب پنجره ای گویا از نظارت و پایش بر وضعیت تمامی سرویس ها امری است که با محقق ساختن آن سازمان های مبدع با استمداد از فناوری بخوبی می توانند تعالی خود را آشکار سازند و به تعبیری با سرایش فرآیندهای کسب و کار در خط به خط کدهای تکنولوژی با برخورداری از تصویری درست در لحظه و آینده مطلوب را در دست گیرند.

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

کد HTML محدود

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type='1 A I'> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id='jump-*'> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.