رفتن به محتوای اصلی
سی

ایجاد سوئیچ مجازی استاندارد

نرم‌افزار vSphere Client را باز کنید، نام سرور و یا آدرس IP را مشخص کنید و با یک حساب کاربری مجاز لاگین کنید. در صفحه‌ ظاهر شده بر روی لینک Networking که در بخش Configuration وجود دارد کلیک کنید و بر روی دکمه Add Networking موجود در سمت راست صفحه کلیک کنید در پنجره ظاهر شده بایستی نوع پورت شبکه‌ای را که به سوئیچ مجازی متصل خواهد شد انتخاب کنید. این پورت شامل موارد زیر می‌شود:

  • Virtual Machine
  • VMkernel
  • Service Console

با طی این مراحل امکان ساخت یک سوئیچ مجازی را خواهید یافت و می‌توانید با افزودن Port (پورت گروهی) آن را در شرایطی خاص استفاده کنید.

 

مرحله بعدی Network Access (یا دسترسی به شبکه) است و شما را قادر می‌سازد تا این پورت یا پورت گروهی جدید را به یک سوئیچ مجازی موجود و یا یک سوئیچ مجازی جدید اضافه کنید. گزینه Create A Virtual Switch (ساخت یک سوئیچ مجازی جدید) را انتخاب کرده و بر روی گزینه vmnic1 به عنوان کانال ارتباطی به شبکه فیزیکی کلیک کنید.

افزودن کارت‌های شبکه جدید تنها در صورت وجود آن بر روی سرور امکان پذیر است. با این وجود می‌توانید یک سوئیچ مجازی را که دارای کانال ارتباطی نباشد ایجاد کنید. که در این صورت به آن «سوئیچ داخلی» می‌گویند.

در مرحله بعدی می‌توانید پورت یا پورت گروهی بسازید و یا به آن یک شناسه VLAN اختصاص دهید.

 

با رعایت استاندارد نامگذاری سازمان یک نام برای قسمت Network lable وارد کنید. همانطور که نمایش داده شده است ما نام vNet-1234 را وارد نموده‌ایم. این نامگذاری به این دلیل است که به این شبکه مجازی شناسه VLAN با شماره 1234 اختصاص داده‌ایم. شماره 1234 نیز در بخش VLAN ID قابل مشاهده است.

در صورتی که شبکه شما به صورت flat است یا از امکان تگ گذاری مجازی ماشین‌های مجازی به صورت VGT استفاده می‌کنید نیازی به وارد نمودن شناسه VLAN ندارید.


مرحله Ready To Complete خلاصه ای از تنظیمات را به شما نمایش می‌دهد. پیش از انتخاب دکمه Finish برای ساخت سوئیچ مجازی جدید، تنظیمات را مرور کنید.

 

در اینجا نرم‌افزار vSphere Client سوئیچ مجازی ساخته شده را نمایش می‌دهد:

 

در اطراف هر یک از پورت‌های گروهی یک آیکون راهنما وجود دارد. از این آیکون برای نمایش اطلاعات پورت گروهی استفاده می‌شود. همچنین این آیکون اطلاعات پروتکل شناسایی سیکسو که مخفف آن CDP است را نمایش می‌دهد (در صورتی که سوئیچ مجازی به یک کانال ارتباطی بر روی یک سوئیچ سیسکو متصل باشد و همچنین قابلیت توزیع اطلاعات CDP فعال باشد).

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

کد HTML محدود

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type='1 A I'> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id='jump-*'> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.