رفتن به محتوای اصلی
vCenter Operations Manager

بررسی قابلیت های vCenter Operations Manager - مدیریت ظرفیت

مدیریت ظرفیت و توان مورد نیاز ماشین‌های مجازی را می‌توان با استفاده از نرم افزار Vmware vCenter CapacityIQ تسهیل نمود. این نرم افزار که از اواسط سال 2012 در بسته vCenter Operations Manager عرضه می‌شود این امکان را فراهم می‌سازد تا منابع مورد نیاز و قابل دسترس در زمان مناسب به ماشین‌های مجازی، resource pool ها و دیتاسنترها اختصاص یابد. شما می‌توانید مشکلات احتمالی در آینده را پیش بینی کنید، نیاز به تغییر در منابع و همچنین استفاده از منابع آزاد را به طور پویا مدل سازی و در کنترل بگیرید.

این امکان نیز فراهم شده است تا با ایجاد سناریوهای مختلف (what-if) تاثیر تغییرات ایجاد شده را در یک محیط واقعی شبیه سازی کنید و افزودن بارهای کاری جدید و یا ماشین‌های مجازی جدید که به خاطر رشد سازمان و یا توسعه آن ایجاد شده است را بررسی کنید. CapacityIQ به طور مداوم تغییرات و مشخصات ظرفیت مورد نیاز سیستم را در سطوح گوناگون – ماشین‌های مجازی، میزبان‌ها، کلاس‌ترها، دیتاسنترها - مورد بررسی قرار می‌دهد و بدین ترتیب شما می‌توانید از وضعیت فعلی و آتی ظرفیت‌ها مطلع شوید و در صورت مواجه با کمبودها و یا گلوگاه های محتمل در زمان مناسب به رفع آن‌ها اقدام کنید.

 

همچنین قابلیت مدیریت ظرفیت در vCenter Operations Manager به شما کمک می‌کند تا با شناخت ظرفیت‌های آزاد، اشغال شده و بدون استفاده منابع را در زمان مناسب به سرویس‌هایی انتقال دهید که واقعا به آن‌ها نیاز دارند. به این گونه نه تنها از اتلاف منابع توسط ماشین‌های مجازی جلوگیری کرده‌اید بلکه در سایر هزینه های اجرایی نیز صرفه جویی خواهید نمود.   

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

کد HTML محدود

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type='1 A I'> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id='jump-*'> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.