رفتن به محتوای اصلی
VMware vSphere Design - First Edition

بررسی کتاب VMware vSphere Design

این کتاب با دیگر کتاب‌های نوشته شده درباره فناوری مجازی‌سازی تفاوت‌هایی دارد. اغلب کتاب‌های منتشر شده در زمان نگارش این مطلب با موضوعاتی همانند مدیریت زیرساخت مجازی‌سازی و همچنین بهینه سازی این محیط با استفاده از بهترین تجربه‌ها (Best Practice) می‌پردازند اما آنچه در این کتاب مطرح شده است مدیریت زیرساخت نیست بلکه طراحی زیرساخت مجازی‌سازی جهت استفاده از VMware vSphere است.

 

می‌دانیم هر سازمانی نیاز‌ها و امکانات ویژه ای دارد و هیچ گاه نمی‌توانیم مدلی عمومی‌ را برای تمامی‌ محیط‌ها ارائه کنیم. برای مثال نمی‌توانیم به سازمان‌هایی که حجم بالایی از اطلاعات را ذخیره و تبادل می‌کنند توصیه کنیم از راه انداز نرم افزاری iscsi استفاده کنند و برعکس چنین تصمیمی‌ را برای سازمان‌هایی که بار پردازشی کمتری دارند توصیه می‌کنیم.

 

برای پاسخ به سوالاتی مانند: ۱- از چه نوع سروری استفاده کنیم؟ ۲- از چه نوع تکنولوژی ذخیره سازی NFS، iSCSI، Fiber Channel استفاده کنیم؟ ۳- با چه رویکردی مسائل امنیتی را در نظر بگیریم و اعمال کنیم؟ می‌توانید این کتاب را مطالعه کنید. به شخصه این کتاب را تهیه کرده ام و توصیه‌ها و پیشنهادات درج شده در آن را مفید یافتم. به کارشناسان و مدرسین زیرساخت مجازی‌سازی وی‌ام‌ور vSphere این کتاب را اکیداً توصیه می‌کنم.

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

کد HTML محدود

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type='1 A I'> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id='jump-*'> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.