رفتن به محتوای اصلی
آزمون vSphere Foundation

بررسی کتاب vSphere Foundation exam

کتاب خودآموز آزمون vSphere Foundation در گذشته در پست "گواهینامه مقدماتی مجازی سازی مرکزداده" معرفی شد. این کتاب در سال 2017 به ویرایش سوم رسید و یکی از منابع اصلی آزمون 2v0-620 تلقی می‌شود. این کتاب از 26 فصل تشکیل شده که در فصل های ابتدایی (1-3) به بیان معماری vSphere و نصب و راه اندازی vSphere ESXi و vCenter Server می پردازد و در ادامه (3-9) تنظیمات سوییچ‌های مجازی، منابع ذخیره‌سازی و روش‌های جدید ذخیره‌سازی را مطرح می‌کند.

 

در ابتدای هر فصل سوالاتی پرسیده می‌شود که درک اولیه شما از آشنایی با آن مطالب و نکات اصلی آن فصل سنجیده می‌شود. و در پایان همان فصل نیز این سوالات به شما ارائه می‌شود تا مجددا میزان تسلط ارزیابی شود. رویکرد کتاب در تمامی فصل‌ها بیشتر بر مفاهیم مطرح شده و تعریف قابلیت‌ها است تا با این کار درک اصول اصلی vSphere و تمامی اجزای راهکار برای شما فراهم شود و در تناسب با نیازتان و با توجه به محیط به پیکربندی منابع اقدام کنید.

 

در فصل‌های میانی کتاب (9-13) ایجاد ماشین‌های مجازی، تنظیمات آنها، نحوه ایجاد vApp ها و مدیریت آنها بررسی می‌شوند و در ادامه آن (13-17) مباحث پیشرفته مجازی‌سازی مانند DRS، HA و vMotion تشریح می‌شود. در تمامی توضیحات نحوه پیکربندی و تنظیم قابلیت‌ها به صورت مرحله به مرحله تشریح شده است و در فصل‌های انتهایی (17-24) مباحث اولیه رفع اشکال، پشتیبانگیری و مانیتورینگ منابع به همراه نحوه راهبری vRealize Operations Manager تشریح شده است.

فصل 26 به آماده‌سازی شما برای آزمون vSphere Foundation و VCP6-DCV مرتبط است و توضیحاتی درباره روند آزمون و نحوه پاسخ دهی به سوالات و سایر منابع قابل استفاده اختصاص یافته است. کتاب از فصول کوچکی تشکیل شده است و می توانید برای پیکربندی و تست تنظیمات ذکر شده در کتاب از لابراتوار Hands-on Lab وی ام ور (VMware HOL) استفاده کنید. این لابراتورها کاملا رایگان هستند و تنها با استفاده از یک حساب کاربری می توانید به آنها دسترسی داشته باشید. 

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

کد HTML محدود

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type='1 A I'> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id='jump-*'> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.