رفتن به محتوای اصلی
Windows Server 2016 Inside Out

بررسی کتاب Windows Server 2016 Inside Out

یکی از مزیت‌های اصلی کتاب‌های مرجع پرداختن به همه جنبه‌ها و موضوعات است. کتاب‌های مرجع در زمینه فناوری مایکروسافت کم نیستند، اما کتاب‌های مرجع مفید و خوب که نویسنده در آن بتواند در کمترین زمان ممکن تمامی مطالب پراکنده را به صورت منظم و دسته‌بندی شده انتقال دهد و در عین حال خواننده را با خود درگیر کند و با مطالب تکراری خسته نکند به ندرت یافت می‌شود. سری کتاب‌های Inside Out مایکروسافت چنین ویژگی دارد و با خواندن یکی از این کتاب‌ها می‌توانید به قابلیت‌های آن تکنولوژی به‌خوبی مسلط شوید.

یکی از این کتاب‌ها که در اینجا قصد معرفی آن را دارم Windows Server 2016 Inside Out است. این کتاب توسط اوریون توماس در 21 فصل نوشته شده است، دارای 1035 صفحه، و در سال 2017 منتشر شده است. مخاطب این کتاب افراد مبتدی تا پیشرفته هستند و مطالب آن به گونه‌ای ارائه شده است که خواننده را با تمامی سرویس‌ها و قابلیت‌های ویندوز سرور آشنا می‌سازد. این کتاب برای افرادی که می‌خواهند با تکنولوژی‌های سطح ویندوز سرور بدون خوانندن چندین کتاب راهکارهای شبکه مایکروسافت آشنا شوند بسیار مناسب است. یکی از نکات ممتاز آن تمرکز بر بسط مفاهیم است تا نحوه نصب و پیکربندی قابلیت‌ها. همین خصوصیت باعث شده است تا در پایان خواننده درک جامعی از همه امکانات ویندوز سرور داشته باشد و برای تعمیق این دانش و پیاده‌سازی آن به کتاب‌های تخصصی آن حوزه مراجعه کند.

در بررسی هر قابلیت و فناوری جزئیات هر یک و تنظیمات آن تشریح شده است و علاوه برچگونگی کارکرد هر قابلیت از طریق کنسول گرافیکی به دستورات PowerShell ارجاع داده شده است تا از این طریق خودکارسازی امور و تسریع یافتن نصب یا پیکربندی سرویس‌ها انجام شود. اضافه بر این موارد، در جابجای کتاب راهکارهای جانبی قابل ادغام با ویندوز سرور معرفی شده است و خواننده با ابزارهای جانبی موجود برای توسعه قابلیت‌ها یا مدیریت قابلیت‌ها آشنا می‌شود.

اگر بخواهید اطلاعات خود را در زمینه آخرین قابلیت‌های ویندوز سرور به‌روز نمائید و با همه تغییرات آن آشنا شوید این کتاب در کمترین مدت زمان ممکن این کار را برای شما محقق می‌کند. مطالب کتاب به‌هیچ عنوان تکرار نشده است و در هر بخش توصیه‌ها و پیشنهاداتی بسیار مفید از جهت پیکربندی و پیاده‌سازی راهکارهای مایکروسافت خواهید یافت.

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

کد HTML محدود

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type='1 A I'> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id='jump-*'> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.