رفتن به محتوای اصلی
VMware vSphere Platinum 6.7 Update 2

بررسی VMware vSphere 6.7 Update 2

دیروز نسخه به‌روزرسانی تازه‌ای از VMware vSphere معرفی شد که علاوه بر ارتقای امنیت این نرم‌افزار قابلیت‌های جدید و بهبودهای بسیار مفیدی را عرضه کرده است. این نسخه قرار است تا پایان ماه میلادی آینده یا زودتر از آن به طور عمومی در دسترس قرار بگیرد و بهتر است از هم اکنون با بررسی این ارتقای جدید آماده فراهم سازی شرایط برای نصب و پیکربندی vSphere 6.7 U2 باشیم. اما برویم سراغ قابلیت ها و امکانات جدید این نسخه!

 

VMware vSphere 6.7 Update 2

در این نسخه vSphere دیگر از معماری استقرار Platform Service Controller به صورت External پشتیبانی نمی‌شود و همانطور که در نسخه vSphere 6.7 u1 معرفی شد، امکان ارتباط Instanceهای جداگانه vCenter Server در یک SSO دامین مشترک از طریق PSC Embedded پشتیبانی می‌شود. به این ترتیب با استفاده از نسخه 6.7 u2 می‌توان در دیتاسنترهای بزرگ از 15 اجرای vCenter برای مدیریت تمامی اجزای زیرساخت مجازی بهره برد. در این حالت نیازی به پیکربندی توزیع‌بار vCenter Server در لایه مجازی‌سازی وجود ندارد و معماری استقرار به مراتب با سرعت و عملکرد بهتری در دسترس قرار خواهد گرفت. همچنین ابزاری که پیش از این جهت تبدیل PSC های خارجی به داخلی عرضه شده بود تا مشتریان گذشته بتوانند زیرساخت فعلی خود را به معماری جدید و امکانات آن ارتقا دهند، اکنون در وب کلاینت vCenter Server قابل دسترس است و این مهاجرت از نسخه‌های قدیمی به vSphere 6.7 u2 به طور مستقیم از داخل vCenter Server انجام خواهد شد.

 

از جمله موارد مهم این به‌روزرسانی می‌توان به پشتیبانی از ویندوز سرور 2019 و توزیع Redhat Enterprise 8 اشاره کرد که با از رده خارج شدن ویندوز سرور 2008 و 2008 R2 در سال آینده بیش از پیش مسیر مهاجرت به سمت سرویس‌های امن و پایدار را تسهیل خواهد نمود. علاوه بر پشتیبانی از سیستم عامل‌های جدید و ارائه نسخه تازه‌ای از VMware Tools (10.3) که امکانات محافظتی موجود در ابزار App Defense را در درون VMware Tools یکپارچه نموده است، امکان به‌روزرسانی درایور کارت شبکه مجازی VMXNet3 ویندوز سرور 2016 و 2019 از طریق Windows Update فراهم شده است تا بدون راه‌اندازی مجدد ماشین مجازی این ارتقا انجام شود.

در رابط‌کاربری تحت وب vSphere 6.7 u2 قابلیت‌های جدیدی اضافه شده است که از این موارد می‌توان به ویژگی File-based vCenter Backup، vSphere Health، و بهبود در فرآیند به‌روزرسانی از طریق ابزار vSphere Update Manager اشاره کرد.

 

راه‌اندازی سرویس‌های اطلاعاتی همانند SAP HANA که از بار پردازشی و میزان حافظه بالایی برای پردازش اطلاعات استفاده می‌کنند همیشه یکی از موانع و مخاطرات ورود این سبک از سرویس‌ها به دنیای مجازی‌سازی و بهره‌مند ساختن این سرویس‌ها از قابلیت‌های منحصربفرد این محیط بوده است. اما شرکت VMware، در vSphere 6.7 u2 با معرفی نسخه 15 سخت‌افزار ماشین مجازی امکان اجرا چنین سرویس‌هایی را با ظرفیت تخصیص 6 ترابایت حافظه مجازی، 256 هسته پردازشگر مجازی، و امکان بکارگیری کارت شبکه با سرعت ارتباطی 40 و 100 گیگابیت در ثانیه را فراهم ساخته است. مواردی که در اینجا بیان شده تنها برخی از موارد متمایز نسخه vSphere 6.7 U2 است و جزئیات بیشتری از فهرست قابلیت‌های این نسخه در زمینه کارکرد آن با ابزار App Defense (vSphere Platinum) و سبک ارتقا به این نسخه عرضه خواهد شد.

 

جمع‌بندی

این نسخه از به‌روزرسانی vSphere با رفع بسیاری از مخاطرات امنیتی و همچنین پشتیبانی از طیف جدیدی از سیستم عامل‌ها، سیستم‌های پردازشی و بانک‌های اطلاعاتی اجرای کم نقص سرویس‌های اطلاعاتی در درون ماشین‌های مجازی را در ابعاد بزرگ، متوسط و کوچک به‌خوبی تضمین نموده است. ارتقای به موقع و فعال‌سازی قابلیت‌های جدید معرفی شده در این نسخه می‌تواند در درجه اول سطح امنیت زیرساخت مجازی را ارتقا داده و علاوه بر آن حرکتی پایدار و مطمئن در اجرای ایمن سرویس‌های IT باشد.

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

کد HTML محدود

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type='1 A I'> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id='jump-*'> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.