رفتن به محتوای اصلی
vmware-certificate-new-changes

تغییرات جدید گواهینامه های آموزشی شرکت VMware

به تازگی در جریان مراسم VMworld 2012 شرکت VMware صحبت از گواهینامه‌های جدیدی را به میان آورده است. شرکت وی‌ام‌ور که پیش از این عمده فعالیت های آموزشی خود را بر روی تکنولوژی مجازی‌سازی سرور (VMware vSphere) و دسک‌تاپ (VMware View) متمرکز کرده بود اکنون با رویکردی تازه‌ سری جدیدی از گواهینامه‌های آموزشی را برپایه مباحث VMware vCloud Director به علاقه‌مندان معرفی کرده است. این گواهینامه‌ها شامل:

  • VMware Certified Professional – Cloud (VCP-Cloud(
  • VMware Certified Professional 5 – Infrastructure as a Service (VCP5-IaaS)
  • VMware Certified Advanced Professional – Cloud Infrastructure Design (VCAP-CID(

این گواهینامه ها میزان تخصص فنی و عملی متخصصین مجازی‌سازی را در زمان استفاده از vCloud Director مورد سنجش قرار می‌دهد. اگر در گذشته مدرک VCP را اخذ کرده‌اید برای دریافت گواهینامه این دوره‌ها نیاز به حضور در یک دوره آموزشی را نخواهید داشت و می‌توانید مستقیما در آزمون‌ها شرکت کنید. این آزمون دانش شما را در زمینه شیوه‌های نصب، راه‌اندازی اولیه، تنظیمات، دسترسی‌ها و دیگر تنظیمات نرم‌افزار vCloud Director محک می‌زند و همچنین بایستی قادر باشید نرم‌‌افزارهای زیرمجموعه vCloud را مانند vCenter Chargeback، vCloud Networking and Secuirty و غیره را مدیریت نمائید.

علاوه بر مدرک جدید vCloud گواهینامه جدیدی به مجموعه گواهینامه‌های مجازی‌سازی دسک تاپ یا VCP-Desktop در دسترس قرار گرفته است. این گواهینامه برای متخصصین طراح بسترهای مجازی‌ دسک تاپ ارائه شده است و با نام Desktop Design Advanced Professional معرفی شده است. عرضه این گواهینامه را می‌توان نشانی از استقبال سازمان‌ها از تکنولوژی مجازی‌سازی دسک‌تاپ و نیاز آنها به بهره‌مندی از چنین متخصصانی دانست.

از دیگر تغییرات جدید در گواهینامه‌های مجازی‌سازی شرکت وی‌ام ور تغییر نام گواهینامه VCP به VCP-Datacenter Virtulization یا VCP-DV است. اکنون عنوان گواهینامه تمامی دارندگان گواهینامه VCP به VCP-DV تغییر یافته است. اگر شما تنها قصد به‌روزرسانی گواهینامه VCP 4 به گواهینامه VCP-DV 5 را داشته باشید نیاز به شرکت در دوره های آموزشی شرکت وی‌ام ور وجود ندارد و می‌توانید مستقیما در این آزمون شرکت کنید. اما اگر جز آن دسته از افرادی هستید که به تازگی علاقه‌مند به اخذ این گواهینامه شده‌اید باید بدانید که نیاز به شرکت در یک دوره چند روزه آموزشی وجود دارد و پس از آن می‌توانید در آزمون VCP-DV شرکت نمائید. با قبولی در این آزمون تخصص خود را در زمینه مجازی‌سازی دیتاسنتر به اثبات خواهید رساند.

در زیر نقشه دوره‌های جدید شرکت وی‌ام ور را مشاهده می‌کنید:

در دنیای IT اخذ گواهینامه‌های معتبر شرکت‌هایی مانند مایکروسافت، سیسکو و وی‌ام‌ور نشان مستدلی از بهره‌مندی فرد از یک یا چند دانش تخصصی است و افرادی که بتوانند نمرات لازم را در آزمون‌های تخصصی دوره‌های IT کسب کنند و بتوانند دانش خود را در شرایط همیشه پویای IT حفظ کنند شانس بیشتری برای کار در محیط‌های حرفه‌ای خواهند داشت.

5 دیدگاه‌

موسسات مختلفی در تهران و شهرستان ها دوره های VMware VCP-DV و VDI را برگزار می کنند. در مجلات شبکه و کامپیوتر چرخی بزنید چند نمونه از این موسسات را پیدا خواهید کرد تماس بگیرد و درباره تجربیات مدرس و پروژه ها بپرسید و اینکه مدرس دوره گواهی VCP-DV را دارد یا خیر

با سلام
بابت وب سایت خوبتون ممنونم.
لطفا با توجه به تحربه ای که دارید. جای خاصی را پیشنهاد میکنید؟ چون خیلی از موسسات بیشتر جنبه بازاری دارند تا آموزشی. مخصوصا برای ما که از شهرستان میاییم قابل استفاده باشه.

با تشکر...

برای مباحث امنیتی می تونید از دوره های CEH استفاده کنید. با درک مباحث پایه ای امنیت می تونید امنیت را در تمام زیرساخت ها پیاده کتید. بعد از اینکه با مفاهیم امنیتی آشنا شدید به سراغ کتاب های تخصصی امنیت در محیط های مجازی بروید

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

کد HTML محدود

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type='1 A I'> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id='jump-*'> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.