رفتن به محتوای اصلی
VCAP-DCV Deploy

جزئیات گواهینامه حرفه‌ای استقرار مرکزداده مجازی (VCAP6-DCV Deploy) – بخش اول

همانطور که در دو مطلب پیشین بیان شد گواهینامه VCAP-DCV از جمله معتبرترین مدارک حرفه‌ای در زمینه طراحی و استقرار مراکزداده در ابعاد بزرگ است. این گواهینامه بر استقرار حرفه‌ای راهکارها و قابلیت‌های زیرساخت vSphere در ابعاد بزرگ تمرکز دارد. در این بخش از مقاله قصد دارم شما را با شرایط این گواهینامه حرفه‌ای آشنا کنم.

گواهینامه VMware Certified Advanced Professional – Data Center Virtualization Deploy یا به اختصار VCAP6-DCV Deploy دانش افراد را در زمینه استقرار عملی قابلیت‌های راهکار vSphere محک می‌زند. برای دریافت این گواهینامه بایستی ابتدا گواهینامه VCP6-DCV را کسب کرده باشید و در حدود 2 سال تجربه کار عملی با محیط vSphere داشته باشید. به اذعان بسیاری در آزمون این گواهینامه با دو چالش اصلی روبرو خواهید شد: اولین چالش مدیریت زمان برای پاسخ دهی به 27 سوال و پیاده‌سازی سناریو در محیط لابراتور است، و دومین چالش سرعت عمل و حضور ذهن برای پیاده‌سازی انواع سناریوهای مختلف است. گرفتن نمره قبولی در این آزمون دشوار است و اگر حرفه‌ای نباشید زمان کافی برای پیکربندی کلیه سناریوها را نخواهید داشت. آزمون بیش از 3 ساعت به طول خواهد انجامید و برای همین بهتر  است پیش از ورود به اتاق آزمون خودتان را از هرنظر آمده کرده باشید. از 27 سوال آزمون بایستی به 22 سوال بدرستی پاسخ دهید تا نمره قبولی را کسب کنید. به هیچ عنوان این آزمون را دست کم نگیرید زیرا برخی از افرادی که تجربه چندین ساله در پیکربندی vSphere و طراحی زیرساخت را دارند دوبار برای گرفتن این مدرک تلاش کرده‌اند.

خوشبختانه در سال‌های اخیر از محیط لابراتورهای VMware HOL در این آزمون استفاده شده است و به همین خاطر با تمرین سناریوهای HOL می‌توانید در کمترین زمان ممکن خود را با شرایط و سبک پیاده‌سازی تطبیق دهید. یک راهنمای مفید در زمینه محیط لابراتور وجود دارد که بهتر است آن را مرور کنید. هزینه شرکت در این آزمون 450دلار آمریکا است و نیاز به طی دوره آموزشی برای شرکت در آزمون و دریافت گواهینامه نیست. سبک آمادگی برای این گواهینامه از هر موضوع دیگری مهم‌تر است و به این خاطر بخش دوم این مطلب را به معرفی منابع و نحوه آمادگی برای دریافت این گواهینامه اختصاص داده‌ام.

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

کد HTML محدود

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type='1 A I'> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id='jump-*'> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.