رفتن به محتوای اصلی
VCAP-DCV Deploy

جزئیات گواهینامه حرفه‌ای استقرار مرکزداده مجازی (VCAP6-DCV Deploy) – بخش دوم

در بخش اول مطلب جزئیات گواهینامه حرفه‌ای استقرار مرکزداده مجازی شما را با شرایط گواهینامه و سبک آزمون آن آشنا کردم، حال در این بخش به موضوعاتی می‌پردازم که بایستی بر روی آن تسلط داشته باشید. ابتدا از منابع شروع می‌کنم. تنها مرجع رسمی آزمون فایل نقشه راه یا Blueprint ذکر شده در سایت است و تاکنون خودآموزی رسمی برای این گواهینامه تهیه نشده است. افرادی که در سال‌های پیش در آزمون این گواهینامه شرکت کرده‌اند پس از پایان آزمون نوشته‌های خود را به صورت Study Guide بر روی اینترنت منتشر کرده‌اند که از بهترین آنها موارد زیر هستند. مطالعه این راهنما به شما کمک می‌کند تا با جزئیات رئوس موضوعات آزمون بیشتر آشنا شوید.

کتاب‌هایی که در رابطه با گواهینامه حرفه‌ای طراحی مرکزداده (بخش دوم) ذکر شد همگی مرتبط با این آزمون هستند و مطالعه آنها توصیه می‌شود. آنها را تهیه کنید. علاوه بر این کتابها سعی کنید از کتابهای زیر برای وسعت بخشیدن به دایره اطلاعاتیتان کمک بگیرید:

سری کتاب‌های Mastering همه جزئیات لازم درباره نحوه راه‌اندازی، پیکربندی، مدیریت و نگهداری قابلیت‌های vSphere را بیان می‌کند و شاید خواندن این کتاب از ابتدا خارج از حوصله باشد، بنابراین توصیه می‌کنم تنها به سراغ بخش‌هایی بروید که تاکنون کار نکرده‌اید یا تجربه پیاده‌سازی آن را ندارید.

اگر زمان زیادی از دریافت مدرک VCP6 شما گذشته است و یا به سبب مسائلی کاری یا زندگی مدتی دور از تکنولوژی VMware به سر بردهاید توصیه میکنم ابتدا خودتان را کمی با ویدئوهای آموزشی PluralSight گرم کنید. پس از آن تمامی فهرست Blueprint را در فایل Excel کپی کنید و نقاطی را که در آن ضعف دارید، به‌طور عملی تجربه نکرده‌اید و یا در آن قوی هستید، و یا نیاز به مطالعه دوباره دارید را مشخص کنید تا با یک برنامه درست در زمان صرفه‌جویی کرده باشید و درک بهتری از وضعیت فعلی حاصل کنید.

آزمون این گواهینامه بیش از آنکه بر اصول و متدولوژی استقرار تمرکز داشته باشد به سبک استقرار عملی می‌پردازد و به همین خاطر بهتر است برخلاف آزمون VCAP6-DCV Design دست به عمل بشوید و سناریوهای مختلف را در محیط HOL پیاده‌سازی کنید تا تک‌تک منوها و بخش‌های نرم‌افزار را از حفظ شوید. لابراتورهای مختلف HOL که مرتبط به آزمون می‌شوند را انتخاب کنید و در همان محیط آن سناریوها را پیاده‌سازی کنید. زمان شما در طی آزمون محدود است و یکی از چالش‌های اصلی سرعت عمل شماست. محدودیت‌های محیط را بشناسید و شرایط خود را با آن تطبیق بدهید.

علاوه بر همه این موارد در انجمن‌ها و گروه‌های اینترنتی که در زمینه VCAP-DCV فعال هستند حضور داشته باشید و از آخرین تغییرات و تجربیات افراد که مسیر مشابه شما را طی کرده‌اند مطلع شوید. خصوصا چند روز مانده به روز آزمون آخرین پست‌ها را چک کنید تا چیزی از قلم نیفتد. در انتها می‌توان گفت به‌گونه‌ای آزمون طراحی با آزمون استقرار به طور نزدیکی در ارتباط هستند و دانش موجود در هر دو گواهینامه، دانش تخصصی پیاده‌سازی مرکزداده مجازی (VCIX) را ایجاد می‌کند. اگر قصد اعتبار بخشی به مهارت های خود با کمترین ریسک را دارید توصیه می شود ابتدا با این آزمون شروع کنید زیرا این تجربه عملی کمک می‌کند تا در آزمون Design با حضور ذهن بیشتر و مسلط بر موضوعات حرکت کنید.

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

کد HTML محدود

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type='1 A I'> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id='jump-*'> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.