رفتن به محتوای اصلی
منابع آزمون VMware

جزئیات گواهینامه مقدماتی مجازی‌سازی مرکزداده – بخش دوم

در بخش اول بررسی آزمون vSphere Foundations کلیات سبک آزمون و مطالب اصلی آن را شرح دادیم در این بخش قصد داریم منابع مفید و ضروری که برای کسب نمره قبولی در این آزمون ضروری است را معرفی کنیم. متاسفانه دستیابی به منابع آزمون‌های VMware در گذشته بسیار دشوار بود و هیچ منبع رسمی مشخصی برای آزمون‌ها در دسترس نبود و اگر قصد شرکت در آزمون vSphere 4 را داشتید می‌بایست از کتاب‌های موجود در آمازون استفاده می‌کردید و یا در اینترنت به دنبال فایل‌های blueprint آزمون می‌گشتید. خوشبختانه از ویرایش vSphere 5 شرکت VMware شروع به چاپ رسمی کتاب‌های خودآموز کرده است و گستره عناوین تا حدود زیادی مشخص شده است. با این وجود از آنجا که در این آزمون مهارت شما و نه صرفا اطلاعات شما مورد تست قرار می‌گیرد بایستی علاوه بر خواندن این کتاب به منابع دیگر نیز رجوع کنید و دانش خود را در زمینه نصب، پیکربندی و مدیریت vSphere تکمیل نماید.

منابع آزمون 2V0-620

خودآموز رسمی

یکی از بهترین منابع کتاب vSphere 6 Foundations Exam Official Cert Guide است و همزمان با اعلام تغییرات در آزمون در آگوست 2016 منتشر شد. این کتاب اکثر مطالب ذکر شده در محتوای آزمون را پوشش می‌دهد و می‌توانید برای دریافت فایل‌های پورپوینت و خطاهای تایپی موجود در آن به سایت انتشار پیرسون سری بزنید.

exam-2v0-620-book.jpg

مستندات نرم‌افزار

علاوه بر خودآموز رسمی، مستندات آنلاین اضافی معرفی شده‌اند که در سایت VMware قابل دسترس است و توصیه می‌کنم این موارد را فراموش نکنید. فایل‌های راهنمای آپلود شده عمدتا از ویرایش vSphere 6 استفاده می‌کنند و ممکن است تا پایان سال به نسخه vSphere 6.5 به روز شود.

 

طبق تجربه مطالب موجود در این فایل‌ها بیش از مورد دیگر در آزمون مورد تاکید قرارگرفته‌اند و توصیه می‌کنیم راهنمای بخش های زیر را با دقت بیشتر بخوانید.

 

در مجموع یک راهنمای حدود 1000 صفحه‌ای خواهید داشت و 65 سوال آزمون از مطالب این راهنما و کتاب خودآموز است.

 

ویدئوهای آموزشی VMware

به تازگی سایت VMware بخشی از ویدئوهای آموزشی و سایر فایل‌های مورد نیاز برای آزمون را به طور محدود (60 روزه) در اختیار کسانی که درخواست دسترسی به این منابع را بدهند داده است و می‌توانید با ساخت یک اکانت به این فایل‌ها و ویدئوها دسترسی یابید.

غیر از این موارد برای اطمینان از کسب نمره حد نصاب توصیه می‌کنیم کتاب Mastering VMware vSphere 6 را بخوانید. این کتاب یکی از مرجع‌های اصلی آزمون مقدماتی و حرفه‌ای مجازی‌سازی مرکزداده است و بسیاری از متخصصان مجازی‌سازی این کتاب را به عنوان منبع اصلی آزمون معرفی کرده‌اند.

با وجود اینکه آزمون vSphere Foundations به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و شما در مدت زمان آزمون تحت کنترل قرار ندارید و می‌توانید از هر کتاب یا راهنمایی استفاده کنید اما به جهت محدود بودن زمان و تعداد سوالات، قطعا فرصت پیدا کردن پاسخ سوالات در خودآموز را نخواهید داشت و بایستی برای پاسخ به سوالات چند گزینه‌ای بخوبی آمادگی داشته باشید. مدت زمان آزمون به تجربه عملا 75 دقیقه است و نه 90 دقیقه. در صورتی که زبان اصلی شما انگلیسی نباشد 30 دقیقه وقت اضافی به شما تعلق خواهد گرفت. اگر تسلط کافی بر مباحث داشته باشید شاید بتوانید کل سوالات این آزمون را در کمتر از 20 دقیقه بزنید.

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

کد HTML محدود

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type='1 A I'> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id='jump-*'> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.