رفتن به محتوای اصلی
VMware Workstation

حالت Unity: اجرای نرم افزار در هر سیستم عاملی

تا به حال شده است بخواهید نرم افزار خاصی را بر روی کامپیوتر خود نصب کنید و امکان نصب آن بر روی سیستم عامل شما وجود نداشته باشد؟ اگر با این مسئله مواجه شده اید برای رفع آن چه کرده اید؟ سیستم عامل را تغییر دادید یا عطایش را به لقایش بخشیدید؟ در این مقاله می خواهیم درباره قابلیتی صحبت کنیم که بدون احتیاج به پاک کردن سیستم عامل کامپیوتر می توانید نرم افزار را در محیط سیستم عامل کنونی خود اجرا کنید.

اگر به دنیای مجازی سازی بیاید دیگر نگران اجرای نرم افزارهای مختلف نخواهید بود. اغلب نرم افزارهای مجازی سازی قابلیتی را پشتیبانی می کنند که بیشتر با نام Unity شناخته شده است. مطالب بسیار کمی درباره این قابلیت در اینترنت منتشر شده است و به همین خاطر قصد دارم این قابلیت را به طور کامل معرفی کنم.

این قابلیت به شما امکان می دهد تا نرم افزارهای نصب شده در یک ماشین مجازی را علاوه بر محیط مجازی در محیط سیستم عامل اصلی کامپیوتر نیز اجرا کنید. بگذارید یک مثال بزنم تا این موضوع واضح تر شود، فرض کنید می خواهید IIS 8 را تست کنید و با قابلیت های جدید این نرم افزار آشنا شوید و از طرفی سیستم عامل نصب شده بر روی کامپیوتر شما ویندوز 7 است و امکان نصب آن بر روی این سیستم عامل برای شما امکان پذیر نیست. کاری که اینجا بایستی انجام دهید نصب یک نرم افزار مجازی سازی مانند VMware Workstation است و پس از آن ایجاد یک ماشین مجازی و نصب سیستم عامل و IIS بر روی آن است. در صورتی که این نرم افزارها به درستی راه اندازی شوند شما می توانید از حالت Unity استفاده کنید.

 

مراحل فعال نمودن حالت Unity در Vmware Workstation

یک ماشین مجازی بسازید و ویندوز 8 یا ویندوز سرور 2012 را بر روی آن نصب کنید.

سپس مطمئن شوید منوی Unity در تنظیمات ماشین مجازی فعال است. برای این کار بر روی برگه ماشین مجازی ساخته شده کلیک سمت راست را بزنید و در آن قسمت گزینه Settings را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه پنجره ای باز می شود، در این پنجره برگه Options را انتخاب کنید و در قسمت Unity اطمینان یابید گزینه Enable Application Menu انتخاب شده است.

حالا در حالیکه ماشین مجازی روشن است و نرم افزار مورد نظر را در آن نصب کرده اید بایستی از منو View نرم افزار Vmware Workstation گزینه Unity را انتخاب کنید. با این کار حالت Unity فعال می شود.

 

در زمان فعال شدن حالت Unity ماشین مجازی به گونه ای قفل می شود و شما بایستی از منوی Unity استفاده کنید.

 

در صورتی که موس را به دکمه Start ویندوز نزدیک کنید یک منو ظاهر می شود.

 

 

با کلیک بر روی آن می توانید نرم افزارهای نصب شده بر روی ماشین مجازی را در ویندوز 7 اجرا کنید.

 

 

از منو نرم افزار کنسول مدیریت IIS را انتخاب کنید. به این ترتیب شما می توانید نرم افزار IIS 8 یا هر نرم افزار که امکان نصب آن در سیستم عامل فعلی وجود نداشته باشد را در محیط سیستم عامل دیگر انتقال دهید و با آن کار کنید.

 

با استفاده از این قابلیت حتی می توانید نرم افزارهای تحت لینوکس را در ویندوز اجرا کنید و بالعکس.

 

5 دیدگاه‌

مدتهاست که به دنبال راه حلی برای استفاده بعضی برنامه های ویندوز در لینوکسم. با این حساب میشه برنامه های ویندوزی رو خیلی ترو تمیز روی لینوکس استفاده کرد حتی بدون اینکه در گیر پنجره های خود وی ام ور باشیم.

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

کد HTML محدود

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type='1 A I'> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id='jump-*'> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.