رفتن به محتوای اصلی
گردهمایی وام ورلد: تصور کن

رویداد VMworld 2021: تصور کن

امسال هم هیچ چیزی جلودار برگزار نشدن رویداد VMworld نبود و مطابق روال این مراسم مانند سال پیش به‌طور مجازی با شعار "تصور کن" (Imagine That) برگزار شد. برخلاف ذهنیت بسیاری از مخاطبان که در شرایط ناخوش اقتصادی و همه‌گیری، فعالیت‌ها بایستی محدود باشد این چنین نبود و شرکت VMware پروژه‌ها و طرح‌های بسیاری را نظیر Project Capitoal و سرویس Cross-Cloud را معرفی کرد و دستاورد بسیاری از نوآوری‌های جدید در زمینه پروژه‌هایی که در سال گذشته پرده‌برداری شده بود مانند Project Montery و یا Project Pacific تشریح نمود تا سازمان‌ها با داشتن چشم‌انداز صحیح، به هدایت درست مسیر در حرکت به سمت Digital Transformation ادامه دهند.

 

بعد از اینکه Paul Gelsigner با سال‌ها موفقیت خود در VMware به عنوان مدیرعامل شرکت اینتل انتخاب شد تا هدایت این شرکت بزرگ را برعهده بگیرد با تاخیری چند ماهه هیئت مدیره VMware مدیرعامل جدید را از میان یکی از مدیران داخلی کهنه کار شرکت Raghu Raghuram  انتخاب کرد، فردی هندی تبار با 17 سال سابقه درخشان.

 

مطابق روال مراسم CEO آقای Raghuram سخنرانی آغازین را در خصوص برنامه‌های جاری نظیر Cross-Cloud Services و ترسیم روندهای آینده با در نظر گرفتن روندهای سپری شده شروع کردند و در ادامه دستاوردها محقق شده و استقبال مشتریان از راهکارهای این شرکت مانند Tanzu و همچنین نوآوری‌های جدید این سرویس و کارایی آن مورد بحث قرار گرفت. همچنین مدیر ارشد فناوری (CTO) آقای Kit Colbert که به تازگی کرسی هدایت این بخش را برعهده گرفتند، اما نزدیک 20 سال تجربه در مدیریت فناوری واحدهای مختلف VMware را در سابقه خود دارند در ویدئویی از برنامه‌هایش در پاسخ به چالش‌های تجاری گفتند.

 

 

در رویداد امسال VMworld که به طور مجازی برگزار شد نزدیک به 900 ویدئو آموزشی در زمینه Edge، App Modernization، Networking، Vision and Innovation، Multi-Cloud، End-User و Security در دسترس قرار گرفت. در طی روزهای 5 تا 7 اکتبر برخی از این ویدئوها مانند کارگاه‌های آموزشی که دارای سوال و جواب هستند به صورت آنلاین ضبط شدند و در سایر موضوعات هستند مواردی که از پیش ضبط شده باشند و در اختیار افراد قرار گرفته است. با تماشای موضوعات جدید سال 2021 می‌توان به درک عمیق‌تری نسبت به هر عنوان فناوری رسید و همچنین با آخرین روندها و مسائل کلیدی هر موضوع آشنا شد. اگر فرصت مناسب را یافتید پیشنهاد می‌کنم ویدئوهایی که امتیاز خوبی از شرکت کنندگان رویداد گرفتند را حتما مشاهده کنید. برای این کار بایستی به سایت VMworld 2021 بروید.

 

در گشت و گذارتان در این رویداد توصیه می‌کنم سری به این 3 عنوان بزنید:

  • عنوان اول درخصوص تجربیات یکی از کارشناسان VMware است و دستیافتن به خواسته‌هایش (IC2254: From Customer, to Partner, to VMware - I Did It and You Can Too)،
  • عنوان دوم در خصوص شرایط بکارگیری راهکار دسک تاپ مجازی در سناریوهای شبیه‌سازی و گمینگ (EUS1834: Blasting your way into the Extreme with VMware Horizon)،
  • عنوان سوم در زمینه مقابله با باج‌افزارها و موضوع امنیت  vSphereاست از کارشناسان ارشد VMware (SEC1385: Ransomware Resistance and Recovery with vSphere Security).

 

جمع بندی

اطلاعات از بزرگ‌ترین دارایی‌هایی است که ما را قادر می‌سازد در بزنگاهای حساس با تحلیل درست و اصولی از موضوع‌ها و چالش‌ها جهت حل مسائل سازمانی به‌درستی بر موجی با جریان درست همراستا شویم. شرکت در رویداد VMworld به عنوان یکی از بزرگترین رویدادهای رایانش ابری و به خصوص مجازی‌سازی می‌تواند آگاهی لازم در زمینه روندهای جاری، روندهای آینده فناوری و ارتباط گرفتن با افراد حرفه‌ای را پدید آورد.

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

کد HTML محدود

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type='1 A I'> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id='jump-*'> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.