رفتن به محتوای اصلی
vMotion

ساختن پورت VMkernel و تنظیمات VMotion

در مقاله های قبلی نحوه ساخت پورت های VMkernel، Virtual Machine و Service Console را برای شما بیان کردم و امروز قصد دارم درباره پورت های VMkerenl و تنظیمات VMtion مطلبی بنویسم. VMKernel اتصال شبکه از طریق Ethernet را برای هسته مجازی سرورهای ESXi فعال می کنه و همچنین با استفاده از این پورت ها امکان اتصال به دستگاه های ذخیره سازی هم وجود دارد.

 

مراحل ساخت پورت و تنظیمات

بر روی لینک Properties بر روی سوئیچ مجازی کلیک کنید.


با کلیک بر روی دکمه Add پنجره محاورهای باز می‌شود و سه گزینه به شما نمایش داده خواهد شد. گزینه VMkernel را انتخاب و بر روی دکمه Next کلیک کنید.

یک نام به پورتگروهی تخصیص دهید. از استاندارد نامگذاری سازمان پیرو کنید. در صورت نیاز شناسه VLAN را وارد کنید و دقت کنید گزینه Use This Port Group For VMotion  انتخاب شده باشد. دکمه Next را بزنید.

 

 

آدرس IP مورد نظر را وارد کنید. امکان استفاده از آدرس‌ IP های DHCP نیز وجود دارد اما این کار را توصیه نمی‌کنیم. در صورتی که آدرس Default Gateway VMkernel را تنظیم نشده باشد پیام اخطاری دریافت خواهید کرد. دکمه Next را بزنید.

 

 

در نهایت می توانید یک پورت گروهی از نوع VMkernel  خواهید داشت که از قابلیت VMotion پشتیبانی می‌کند.

 

1 دیدگاه‌

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

کد HTML محدود

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type='1 A I'> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id='jump-*'> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.