رفتن به محتوای اصلی
Virtual Switch

سوئیچ های مجازی VMware vSphere - بخش اول

هر ارتباط داخلی و خارجی به یک سرور میزبان از درون یک سوئیچ مجازی می‌گذرد. سوئیچ مجازی، یک سوئیچ نرم‌افزاری لایه 2 است که با اتصال به هسته مجازی‌سازی امکان استفاده از کارت های شبکه فیزیکی میزبان را فراهم کرده و اتصال خود را به کابل های متصل به سوئیچ های شبکه فیزیکی و سپس به شبکه هایی بزرگتر برقرار می کند. امکان اتصال چندین کارت شبکه فیزیکی به شبکه یک سوئیچ مجازی برای استفاده از قابلیت تقسیم بار (load-balancing) وجود دارد. همچنین امکان جایگزینی کارت شبکه جدید در زمان بروز قطعی شبکه امکان پذیر است. vSphere ESX/ESXi استاندارد 802.3ad را کاملا پشتیبانی می کند.

 
 
 
انواع سوئیچ های مجازی 
 

سوئیچ مجازی (vSwitch)
یک سوئیچ مجازی، نرم‌افزاری است که توسط میزبان ESX و ESXi برای برقراری ارتباط شبکه ماشین های مجازی استفاده می شود. این دستگاه های نرم‌افزاری با استفاده از کارت های شبکه فیزیکی و یا uplinkها به سوئیچ های فیزیکی متصل می شوند. مدیریت این سوئیچ ها به دو صورت امکان پذیر است:

  • استفاده از نرم‌افزار vCenter Server 
  • برقراری ارتباط مستقیم با نرم‌افزار vSphere Client

 

سوئیچ توزیع شده مجازی (Distributed vSwitch)
نحوه عملکرد این سوئیچ همانند سوئیچ های مجازی است اما با این تفاوت که گستره پوشش این سوئیچ ها به ببش از یک میزبان ESX/ESXi  می رسد. سوئیچ های توزیع شده قابلیت های پیشرفته تری را ارائه می دهند و مدیریت آنها تنها با استفاده از نرم‌افزار vCenter Server امکان پذیر است.

 

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

کد HTML محدود

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type='1 A I'> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id='jump-*'> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.