رفتن به محتوای اصلی
SolarWinds Implemetation

سکوی نظارت و پایش SolarWinds Orion

با توجه به نقش حائز اهمیت راهکار نظارت و پایش SolarWinds Orion در چند مطلب مجزا به بررسی راهکار Network Automation Management(NAM) و Server and Application Monitoring(SAM) و همچنین سبک استقرار آن پرداختیم که امیدوارم برای علاقه مندان سازنده بوده باشد. جهت دسترسی به این مطالب در اینجا لینک هر یک آمده است تا دسترسی به این مطلب و مطالب بعدی تسهیل گردد.

 

 

این راهکار در طول 20 سال گذشته توانایی های فوق العاده ای از خود عرضه کرده است و استقبال از این راهکار با استقرار آن در بسیاری از سازمان های معتبر دنیا اثربخشی بزرگی به همراه آورده است که بدون شک در این مدت از سهم فعالیت افراد حرفه ای در انجمن THWACK نبایستی چشم پوشی کرد. 

درخصوص موضوع امنیت این راهکار که در آغاز سال 2020 و شناسایی آسیب پذیری در این راهکار اطلاع رسانی شد، بایستی به این موضوع دقت کنیم که تنها لزوما ضعف امنیت از جانب این نرم افزار وارد نیست، بلکه در این موضوع بسیاری از سازمان ها دیده می شوند که با عدم رعایت نکات امنیتی استقرار این سرویس و با چشم پوشی بر نحوه استقرار صحیح چنین راهکارهایی در سازمان های بزرگ زمینه ساز برقراری ایجاد ارتباط به درون شبکه سازمانشان شدند و بعد از آن این سهل انگاری سبب شده است تا منابع در دسترس افراد سود جو قرار گیرد.

این موضوع را به این خاطر اشاره می کنم که راهکار SolarWinds Orion باتوجه به معماری منحصربفردش توسط افراد حرفه ای ایجاد شده است که شاید نظیرشان در سیاره ما بسیار اندک باشد و نبایستی اجازه داد افراد ضربه زننده به راهکارهای معتبر فناوری برندگان وقایع این چنینی باشند و همچنین با علم بر این موضوع از مسئله استقرار این سبک از راهکارها به سادگی عبور نمائیم.

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

کد HTML محدود

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type='1 A I'> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id='jump-*'> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.