رفتن به محتوای اصلی
Switch Type

شباهت‌ها و تفاوتهای سوئیچ های مجازی vSphere با مدل های واقعی

سوئیچ‌های مجازی همانند مدل مشابه خود سوئیچ‌های فیزیکی دستگاهی لایه 2 است و مانند یک سویئچ فیزیکی دارای جدولی از مک آدرس های تمامی دستگاه های متصل می باشد. همچنین از قابلیت VLAN و Trunking موجود در استاندارد 802.1q پشتیبانی می کند.
گرچه تفاوت هایی میان سوئیچ های مجازی و فیزیکی وجود دارد اما آنچه بایستی به یاد داشته باشید عدم امکان استفاده از پروتکل Spanning Tree در سوئیچ های مجازی است. این مسئله از آنجا ناشی می شود که امکان اتصال مستقیم سوئیچ های مجازی به سایر سوئیچ های مجازی وجود ندارد.


شکل زیر نشان دهنده روابط شبکه درونی و خارجی یک سوئیچ مجازی در یک محیط مجازی است. در این شکل کارت شبکه فیزیکی سرور میزبان به صورت سنتی به سوئیچ فیزیکی متصل شده است. این کارت های شبکه به صورت منطقی به vmnic های موجود در سرور میزبان متصل شده اند و با استفاده از آنها به سوئیچ های مجازی داخلی وصل شده‌اند و ارتباط میان سیستم‌عامل های مهمان اجرا شده بر روی میزبان و دنیای خارجی را امکان پذیر می نمایند.


در پوشش درونی سوئیچ های مجازی پورت های گروهی قرار دارند. همانطور که قبلا اشاره شد سه نوع پورت گروهی در سرور ESX وجود دارد: کنسول خدمات، هسته مجازی‌سازی، ماشین مجازی و در سرور ESXi تنها دارای دو نوع پورت گروهی است زیرا از کنسول خدمات سنتی برای مدیریت سیستم استفاده نمی کند.
محیط مجازی در سرور ESX/ESXi قابلیت های شبکه مشابه دنیای واقعی را ارائه می دهد. که این قابلیت ها شامل کارت های شبکه مجازی، سوئیچ های استاندارد مجازی، سوئیچ های توزیع شده مجازی و پورت‌گروهی است. 

همانند یک ماشین واقعی، ماشین های مجازی میزبانی شده در سرور نیاز به یک یا چند کارت شبکه (که در ماشین های مجازی با نام vNIC شناخته می شوند) دارند. سیستم عامل های مهمان و نرم‌افزارها، با نصب درایور با کارت های شبکه مجازی ارتباط برقرار می کنند. این درایورها می توانند یک درایور واقعی (مانند e1000) یا یک درایور ساخت شرکت وی‌ام‌ور باشد مانند VMXNET که برای محیط مجازی بهینه شده است.

با این تفاسیر ارتباط سیستم عامل مهمان دقیقا همانند یک دستگاه سوئیچ واقعی میان ماشین و سوئیچ صورت می گیرد. در درون ماشین مجازی هر کارت شبکه مجازی دارای مک آدرس خاص خود و یک یا چند آدرس IP است و در پاسخ به درخواست های ارسالی توسط پروتکل استاندارد اترنت همانند یک کارت شبکه واقعی عمل می کند.

با استفاده از این مکانیزم یک agent خارج از شبکه نمی تواند تشخیص دهد که با یک ماشین مجازی ارتباط برقرار کرده است یا خیر. تنها راه تشخیص یک سیستم عامل مهمان از طریق شناسایی مک آدرس آن است. این آدرس ها توسط شرکت وی‌ام‌ور تعیین می شوند. (شرکت وی‌ام‌ور سه شناسه شرکتی مک آدرس را ثبت نموده است که رایج ترین آن با آدرس 00:50:56 آغاز می شود) 

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

کد HTML محدود

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type='1 A I'> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id='jump-*'> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.