رفتن به محتوای اصلی
VMware vSphere ESXi 5.1

عرضه VMware vSphere ESXi 5.1

نسخه جدید هایپروایزر VMware vSphere یعنی VMware vSphere 5.1 دیروز به صورت عمومی در سایت رسمی شرکت وی ام ور انتشار یافت. ویژگی های این نسخه جدید در شماره دوم خبرنامه ابر معرفی شدند و با توجه به اضافه شدن نرم افزارهای جدید و قابلیت های متعدد در این نسخه از مجموعه نرم افزاری VMware vSphere توصیه می کنم در یک محیط آزمایشی حتما آنها را بررسی نمائید.

همانطور که پیش از این نیز بیان شد این نسخه جدید شامل نرم افزارهای جدیدی است و این نرم افزارها نقش مهمی در تسهیل مدیریت بسترهای مجازی خواهند داشت.

VMware Data Protection

این نرم افزار مشکلات شما در زمینه تهیه نسخه پشتیبان از ماشین های مجازی را به صورت کامل رفع کرده است و با ارائه قابلیت های لازم، نیاز شما را به استفاده از دیگر نرم افزارهای Thirdparty رفع نموده است. و از آنجا که این نرم افزار توسط شرکت VMware عرضه شده است بهترین سازگاری و قابلیت ها را برای مدیریت Backup ها در یک بستر مجازی بزرگ برای شما آماده نموده است.

 VMware vShield Endpoint 

با استفاده از این نرم افزار می توانید به صورت مرکزی مدیریت تمامی آنتی ویروس های ماشین های مجازی را کنترل نمایید. دیگر نیازی به نصب آنتی ویروس بر روی تک تک سیستم عامل های ماشین های مجازی نیست و این کار توسط VMware vShield Endpoint و راهکار شرکت های امنیتی امکان پذیر شده است.

در زمان ارتقای سرورهای میزبان به نسخه جدید مراحل همان مراحل همیشگی است و تغییر خاصی در رابط کاربری نصب مشاهده نخواهید کرد. با قراردادن سی دی 300 مگابایتی هایپروایزر vSphere 5.1 در درایو دیویدی می توانید میزبان ها را ارتقا دهید. از آنجا که امکان استفاده و اتصال به هایپروایزر vSphere 5.1 با استفاده از نسخه 5.0 vSphere Client وجود ندارد توصیه می کنم قبل از نصب یا ارتقا به نسخه جدید حتما یک نسخه از vSphere Client 5.1 یا vSphere PowerCLI را در کامپیوتری نصب کنید تا در زمان بروز مسائل پیش بینی نشده بتوانید به سرعت دست بکار شوید و مسئله را رفع کنید.

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

کد HTML محدود

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type='1 A I'> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id='jump-*'> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.