رفتن به محتوای اصلی
vKernel

مدل سازی ظرفیت سیستم ها با Capacity Modeler

تخصیص منابع و برنامه ریزی ظرفیت سیستم‌ها یکی از اولین مسائلی است که هر کارشناس مجازی سازی در طراحی زیرساخت‌ها با آن مواجه است. برنامه ریزی برای استفاده از ظرفیت‌های سخت افزاری یا نرم افزاری، شبکه، ذخیره سازی و سایر منابع از مواردی است که با صرف وقت طولانی و تخمین و گمانه زنی‌هایی همراه است. در صورتی که بتوانید با استفاده از دانش خود و ابزارهای مجازی (Virtual Appliance) در این مرحله برآورد درستی از وضعیت و شرایط کنونی و آینده بدست آورید برگ برنده بزرگی در کنترل زیرساخت مجازی در سال‌های آینده در دستان شما خواهد بود.

با توجه به اهمیت این موضوع شرکت‌های مختلفی اقدام به ارائه راهکار نموده‌اند و یکی از راهکارهای رایگان و حرفه ای راهکار ارائه شده توسط شرکت VKernel است. شرکت VKernel یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های ارائه دهنده ابزارهای مدیریت زیرساخت‌های مجازی سازی در دنیا محسوب می‌شود.  
این شرکت ابزار Capacity Modeler را برای کنترل ظرفیت و نصب گسترده زیرساخت‌های مجازی ارائه داده است و با پشتیبانی از هایپروایزر vSphere ESXi ابزار لازم برای کنترل و برآورد بهتر از شرایط کنونی و آینده را برای شما فراهم می‌کند.

 این ابزار با برخورداری از یک رابط کاربری بسیار قوی و کاربردی این امکان را برای شما فراهم می کند تا در کمتر از 20 دقیقه بتوانید با استفاده از مدل های پیش فرض و کتابخانه تجهیزات، مدل‌ها؛ طرح‌های بزرگ خود را تنها با چند Drag and Drop و کلیک ساده بسازید. با استفاده از این نرم افزار می‌توانید:

  1. در کمترین زمان ممکن امکانات و شرایط مورد نظر خود را به یک مدل تبدیل کنید و برای نصب گسترده ماشین‌های مجازی، میزبان‌ها، کلاسترها و تخصیص منابع یک سناریو جامع ایجاد کنید؛
  2. تاثیر افزودن یک ماشین مجازی را شبیه سازی کنید؛
  3. تاثیر تبدیل وضعیت یک میزبان از حالت فعال به حالت غیرفعال یا وضعیت تعمیر را ارزیابی کنید؛
  4. تاثیر ایجاد تغییر در تنظیمات سخت افزار سرور در شرایط کنونی را بررسی کنید؛
  5. تاثیر پیاده سازی قابلیت VMotion بر روی ظرفیت منابع و عملکرد را مشاهده کنید؛
  6. از بروز مشکلات عملیاتی در زمان تغییر دیتاسنتر جلوگیری کنید. 

 

سیستم‌های برنامه ظرفیت منابع نه تنها در زمان طراحی زیرساخت مجازی سازی یکی از الزامات محسوب می‌شوند بلکه در بلند مدت نیز به آن نیاز خواهید داشت. مجازی سازی با تمام مزایایی که به ارمغان آورده است چالشهایی را نیز به همراه دارد که یکی از آنها پیچیدگی آن است. ابزارهایی مانند Capacity Modeler می‌توانند بسیاری از مسائل را پیش از اتخاذ تصمیم جدید درباره اعمال تغییرات برای ما روشن سازند و به این ترتیب با در دست داشتن گزارشات دقیق و استفاده از Best Practice های این راهکارها به راحتی می توان ظرفیت منابع و نصب گسترده در محیط‌های مجازی را کنترل کرد.
آخرین نسخه این نرم افزار از سایت شرکت vKernel قابل دریافت است:

وب: www.vKernel.com

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

کد HTML محدود

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type='1 A I'> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id='jump-*'> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.