رفتن به محتوای اصلی
آمادگی برای آزمون

مراحل اخذ گواهینامه VMware vSphere Certified Professional

برای اخذ گواهینامه نرم‌افزار vSphere طی نمودن مراحل زیر جهت افرادی که به تازگی با محصولات وی‌ام‌ویر و یا کسانی که گواهینام‌های قدیمی‌تر از نسخه ۳ یا ۴ را دارا می‌باشند الزامی‌است:

 • حضور در دوره‌های رسمی‌شرکت وی‌ام‌ویر
 • نصب، تنظیم، مدیریت نرم‌افزار vSphere
 • حضور در کارگاه آموزشی کوتاه مدت
 • دوره عیب‌یابی نرم افزار vSphere
 • شرکت و قبولی در آزمون

علاقه مندانی که دارای گواهینامه زیرساخت مجازی وی‌ام‌ویر نسخه ۴ می‌باشند و یا در دوره آموزشی گواهینامه نسخه ۴ شرکت نموده اما در آزمون شرکت ننموده اند جهت کسب گواهینامه تخصصی وی‌ام‌ویر ویرایش ۵ بایستی الزامات جاری را رعایت نمایند:

 • حضور در دوره قابلیت‌های جدید نرم‌افزار vSphere
 • شرکت و قبولی در آزمون


شرکت وی‌ام‌ویر با معرفی عناوین بخش‌های مختلف آزمون، نمایی کلی از مطالب قابل طرح را به شما ارائه می‌دهد. اگر چه بایستی به یاد داشته باشید که این عناوین بدون هیچگونه هشدار قبلی در هر لحظه قابل تغییر می‌باشند. برای آگاهی از عناوین کنونی مطرح شده در نقشه راه آزمون به بخش آموزش سایت شرکت وی‌ام‌ویر به نشانی www.vmware.com/education مراجعه کنید.

 

نوع سوالات آزمون


شرکت وی‌ام‌ویر همانند دیگر شرکت‌های IT، با اعمال مکانیزم‌های حفاظتی سخت‌گیرانه درون سازمانی به حفاظت از آزمون‌ها و شناسایی افراد متقلب می‌پردازد و متقاضیان ملزم به کسب تجربیات عملی با محصولات می‌کند. آنها از این موضوع که برخی از متقاضیان به‌جای استفاده از دانش و تجربیات خود در استفاده از محصولات، به حفظ نمودن سوالات روی آورده‌‌اند آگاه هستند و بدین سبب یکی از الزامات دریافت گواهینامه حضور در دوره آموزشی شرکت وی‌ام‌ویر است. با حضور در یک دوره آموزشی شما به درک عمیقی از خصوصیات متنوع و قابلیت‌های نرم‌افزار vSphere دست خواهید یافت.
شرکت وی‌ام‌ویر از قالب‌های سوال گوناگونی استفاده می‌کند. سوالاتی که در آزمون‌ها به شما نمایش داده می‌شوند، سوالاتی می‌باشند که از بانک سوالات مورد اطمینان شرکت وی‌ام‌ویر انتخاب شده اند. برخی از سوالات تک گزینه ای و برخی دیگر دارای چندین «جواب صحیح» و تعدادی نیز وضعیتی را برای شما شبیه سازی می‌نمایند و شما را مجاب می‌سازد تا عملا تجربه کار با محیط نرم‌افزار را داشته باشید.


شرکت وی‌ام‌ویر به صورت منظم با افزودن و حذف سوال به بانک سوالات، احتمال دیده شدن سوالات توسط متقاضیان دیگر را کاهش می‌دهد. همچنین در صورتی که متقاضی به جهت عدم قبولی، مجدداً در آزمون شرکت نماید، پس از گذشت ۷ روز می‌تواند برای شرکت در آزمون بعدی اقدام کند و سوالات او نیز متفاوت با آزمون پیشین است.

تعداد سوالات آزمون ۸۵ عدد است و شما ۹۰ دقیقه برای پاسخ دهی به سوالات فرصت خواهید داشت. علاوه بر این ۱۵ دقیقه زمان برای بازبینی و دیگر موافقت نامه‌های آزمون افزوده خواهد شد. در صورتی که زبان انگلیسی زبان اصلی شما نباشد ۳۰ دقیقه زمان اضافی به شما اختصاص داده خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر پیرامون سوالات، مکان آزمون و زمان مورد نیاز شما می‌توانید به شرکت پیرسن وی یو ای (www.pearsonvue.com/vmware) برگزار کننده رسمی‌امتحانات شرکت وی‌ام‌ویر مراجعه نمایید.

نکاتی پیرامون شرکت در آزمون


در قسمت برخی نکات کلی برای کسب موفقیت در این آزمون مطرح می‌شود:

 • زودتر از زمان همیشگی در محل آزمون حضور یابید تا بتوانید در آرامش به بازبینی مطالب خودآموز بپردازید. در آخرین بازبینی خود به بررسی جداول و فهرست اطلاعات مرتبط با آزمون بپردازید.
 • سوالات را به صورت کامل بخوانید. به وسوسه انتخاب یک گزینه در کمترین زمان ممکن نه بگویید و مطمئن شوید که دقیقاً می‌دانید سوال چه چیزی را پرسش نموده است.
 • به تمامی‌سوالات پاسخ دهید. در صورتی که از پاسخ صحیح اطمینان ندارید از گزینه بازبینی استفاده کنید و در فرصتی دیگر به آن سوال رجوع کنید.
 • در صورتی‌که اطمینان کافی جهت پاسخ دهی به سوالی را ندارید، از فرآیند حذف استفاده نماید و با اقدام به حذف گزینه‌هایی که از غلط بودن آن اطمینان دارید دست زنید تا نهایتاً احتمال انتخاب جواب صحیح از روی دانش و تجربیات گذشته افزایش یابد.

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

کد HTML محدود

 • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type='1 A I'> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id='jump-*'> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
 • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
 • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.