رفتن به محتوای اصلی
گواهینامه تخصصی مرکزداده مجازی

مراحل الزامی‌ برای شرکت در آزمون VCP

از اولین مراحل الزامی‌ برای هر یک از متخصصین فناوری اطلاعات که با استفاده از نرم‌افزار vSphere مسئولیت سرپرستی زیرساخت را برعهده دارند، اخذ گواهینامه تخصصی نرم‌افزار vSphere 5 از سوی شرکت وی‌ام‌ویر (VCP5) است. اگرچه اخذ این گواهینامه تنها با شرکت در یک آزمون امکان‌پذیر است، اما به گستره‌ی وسیعی از توانایی‌های تئوری و عملی نیاز دارد. با نگاهی بر منابع متعدد رایانه مانند پردازشگر، حافظه، شبکه و دیسک سخت که یک ماشین مجازی برای اجرای نرم‌افزارهای خود به آن نیاز دارد، می‌توان به درک روشنی از مهارت‌های گوناگون مورد نیاز یک سرپرست سیستم موفق، نظیر کار با سخت‌افزار سرور‌ها، سیستم عامل‌ها، اجزا شبکه و منابع ذخیره‌سازی اطلاعات دست یافت.

تاکید همیشگی شرکت وی‌ام‌ویر به مشتریان خود آگاه نمودن آنها از لزوم کسب مهارت‌های گوناگون جهت مجازی‌سازی سرور‌ها است و بدین سبب با برگزاری کلاس‌های آموزشی برای
علاقه‌مندان، به پوشش کامل این موضوعات می‌پردازد. اغلب افراد در زمان شرکت در این آزمون با یک یا دو مهارت مطرح شده آشنایی دارند اما به ندرت می‌‌توان افرادی را یافت که در چهار حوزه یاد شده از تسلط کافی بهره‌مند باشند. با توجه به این مسائل، مطالب ارائه شده در این دوره‌ها و در خودآموز جاری بر زوایای گوناگون نرم‌افزار پرداخته است و در جهت درک هر چه بهتر شما از چیستی مجازی‌سازی سرور‌ها تلاش می‌کند.

همچنین شرکت وی‌ام‌ویر خودآموز مقدماتی با نام «نقشه راه برای گواهی‌نامه تخصصی نرم‌افزار vSphere» را برای کمک به علاقه‌مندانی که قصد اخذ این مدرک را دارند ارائه کرده است. این خودآموز از طریق وب سایت آن شرکت قابل دسترس است.

نقشه راه مذکور را می‌توانید در نشانی ذیل بیابید:

 http://mylearn.vmware.com/portals/certification/?ui=www

 

این طرح با معرفی ابزارهای جانبی و مطالب اضافه به شما امکان می‌دهد تا به درک عمیقی از مسائل دست یابید. در مقاله بعدی با نام "مراحل اخذ گواهینامه VCP" توضیحاتی در زمینه نحوه اخذ گواهی نامه و نوع سوالات این آزمون بیان خواهم کرد.

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

کد HTML محدود

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type='1 A I'> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id='jump-*'> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.