رفتن به محتوای اصلی
Horizon View 7.5

معرفی راهکار VMware Horizon View 7

کامپیوترهای رومیزی (دسکتاپ) یکی از گزینه‌های بسیار متداول در اکثر سازمان‌ها محسوب می‌شوند، اما در این سال‌ها دشواری در به‌روزرسانی و نگهداری نرم‌افزار یا سیستم‌عامل آنها و همچنین تعویض قطعات معیوب یا جایگزین کردن کامپیوترهای فرسوده برای مدیران IT یک فرآیند پردردسر محسوب می‌شود. همچنین تعویض قطعات جهت ارتقای سطح عملکردی این کامپیوترها به‌آسانی امکان‌پذیر نیست و بایستی هزینه‌ و زمان زیادی صرف آن شود. راهکارهای متنوعی در پاسخ به این اشکالات طراحی شده است که از میان آنها می‌توان به جرات گفت VMware Horizon View 7 یکی از بهترین‌ها در زمینه مجازی‌سازی کامپیوتر رومیزی و مدیریت چندین هزار کامپیوتر یک مجموعه است.

در واقع راهکار VMware Horizon با مجازی‌سازی کامپیوتر رومیزی و انتقال آن به درون دیتاسنتر چند هدف کلیدی را دنبال می‌کند: 1) انتقال بار پردازشی کامپیوترها به سرورهای قدرتمند با توان پردازشی بسیار بالاتر از یک کامپیوتر رومیزی 2) انتقال داده‌های کاربران به امن‌ترین لایه یک شبکه IT یعنی لایه ذخیره‌سازی موجود در دیتاسنتر 3) جلوگیری از سرازیر شدن بار لایه شبکه به لایه‌های پایین‌تر 4) مدیریت متمرکز و ساخته شدن کامپیوترهای رومیزی در تناسب با شرایط سازمان و سیاست‌ها 5) تضمین دسترسی به کامپیوتر رومیزی با هر وسیله‌ای در هر کجا و در هر زمان. اما این اهداف چطور تحقق می‌یابند؟ در حقیقت، هر یک از کامپیوترهای رومیزی در Horizon به صورت یک ماشین‌مجازی طراحی می‌شود و کاربر از طریق یک کلاینت به این ماشین مجازی دسترسی می‌یابد. دسترسی کاربر به ماشین مجازی نیازی به بارگذاری کامل ماشین مجازی در یک Fat Client ندارد و این کار از طریق اتصال به Thin Client یا Zero Client انجام می‌شود و با استفاده از پروتکل‌های سفارشی شده مخصوص به این کار مانند PCoIP یا VMware Blast کاربر تصویر یا عکس صفحه نمایش ماشین را مشاهده می‌کند و دستورات را از طریق کیبورد و موس برای اجرا به ماشین ارسال می‌کند.

Horizon با بکارگیری زیرساخت VMware vSphere ESXi و با برقراری ارتباط با vCenter Server و Active Directory مدیریت ساخت ماشین‌ها و تخصیص ماشین‌ها به کاربران را برعهده دارد. برخلاف معماری کامپیوترهای رومیزی که کاربران را مجاب به استفاده از یک سیستم‌عامل می‌کند، Horizon این امکان را فراهم کرده است تا کاربر به کامپیوترهای رومیزی مختلفی در صورت نیاز متصل شود. برای مثال، اگر سازمانی قصد مهاجرت از Windows 7 به Windows 10 را داشته‌باشد می‌تواند با فراهم نمودن دسترسی کاربران به هر دو کامپیوتر رومیزی در یک محدوده زمانی مشخص، با خیالی آسوده تمامی کاربران را به محیط جدید هدایت کند. این کار تنها با ساخت یک ماشین جدید با Windows 10 و تخصیص آن به گروه کاربری معین صورت می‌گیرد و مدیران IT تنها با تامین منابع مورد نیاز، در یک شب امکان مهاجرت چند هزار کامپیوتر رومیزی را محقق خواهند کرد. فرآیندی که خارج از چارچوب Horizon چندین ماه به طول می‌کشد، در عرض یک شب قابل اتمام است.

 

 جمع بندی

در سازمان‌های بزرگ مدیریت و نگهداری کامپیوترهای رومیزی و کسب رضایت کاربران نهایی از شاخص‌های مهم در موفقیت یک کسب‌وکار پویا محسوب می‌شود و VMware Horizon با فراهم آوردن محیطی مشابه محیط زیرساخت مجازی سرورها به آسانی این امکان را فراهم می‌سازد تا به شکل چشم‌گیری مدیریت این لایه به طور بنیادی دگرگون و تسریع شود. قابلیت‌های جدیدی که برای اولین بار در محیط کاربر نهایی به چشم می‌خورد (مانند تضمین دسترسی و دسترسی به کامپیوتر رومیزی از هر پلتفرمی) به همراه صرفه‌جویی در هزینه‌های خرید و به‌روزرسانی Client‌ها از جمله مزایای بارز استفاده از این راهکار خلاق و نوآور یعنی Horizon View است. توانایی‌های کنونی و پتانسیل‌های موجود در این راهکار نگاه مدیران IT به چگونگی مدیریت کامپیوترهای رومیزی را برای همیشه تغییر می‌دهد.

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

کد HTML محدود

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type='1 A I'> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id='jump-*'> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.