رفتن به محتوای اصلی
vSphere 7 Launch

معرفی VMware vSphere 7

با استقبال به وجود آمده از مفهوم و طرح مرکزداده مبتنی بر نرم افزار (SDDC) و تحقق دستاوردهای این طراحی در دنیای واقعی اکنون نوبت به سکوهای نرم افزار ابرمحور یا Cloud-Native رسیده است تا با ادغام در ساختارهای SDDC از مزایای این مفهوم بیش از پیش بهره مند شوند. شرکت VMware در این زمینه به عنوان مبدع و یکی از رهبران کلیدی صنعت رایانش ابری و مجازی سازی با معرفی VMware vSphere 7 قابلیت های اساسی به این محصول اضافه کرده است که از زمان عرضه VMware ESX تاکنون به عنوان بزرگترین تحول در معماری این محصول شناخته می شود.

این تحول از آنجا نشات می گیرد که ساختارهای توسعه و طراحی نرم افزار، سکوهایی محسوب می شوند که امکانات و فضا و قابلیت های منحصربفرد خود را دارند و به ندرت می توان نمونه ای در صنعت یافت که یک راهکار مجازی سازی ترکیب تمامی لایه های رایانش ابری از بخش زیرساخت تا بخش سکو و بخش سرویس را به طور یکپارچه و جامع در برگرفته باشد.

 

شرکت VMware با توان بالای خود در زمینه مهندسی نرم افزار، بکارگیری زبده ترین افراد در حوزه کانتینرایزشن و خریداری شرکت های مرتبط راهکار Containerization Kubernetes را در مجموعه محصول VMware vSphere ادغام کرده است و در نسخه vSphere 7 امکان اجرای کانتینرها در هر محیطی و با امکان مدیریت و کنترل آنها همانند تجربه ای که با ماشین های مجازی وجود داشته است را مهیا نموده است. این محصول دستاوردهای دو پروژه Tanzu و Pacific است که در آینده نزدیک آنها را معرفی خواهم کرد. معرفی این راهکار در VMworld 2019 آمریکا انجام شد و فردا به طور رسمی عرضه VMware vSphere 7 انجام می شود. اگر علاقه مند هستید می توانید به صورت مجازی این رویداد را دنبال کنید.

علاوه بر موارد بیان شده که به عنوان بزرگترین قابلیت نسخه 7 مطرح می باشد، راهکار VMware vSphere 7 به لحاظ عملکردی از بهبودهای گسترده ای نظیر DRS 2، vSphere Lifecycle Manager، Dynamic Directpath IO, Assignable Hardware, vCenter Server Profile برخوردار است که در سری مقالات بررسی VMware vSphere 7 تحولات و قابلیت های جدید مرتبط به هریک مورد کاوش و بررسی قرار خواهد گرفت.

 

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

کد HTML محدود

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type='1 A I'> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id='jump-*'> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.