رفتن به محتوای اصلی
مانیتورینگ هوشمند شبکه در زیرساخت مجازی

معرفی vRealize Network Insight

مجازی‌سازی پردازش (سرور) به بخش‌های دیگر دیتاسنتر نیز گسترش یافته است و بعد از پذیرش گسترده مجازی‌سازی پردازش (Compute Virtualization) و ذخیره‌سازی (Storage Virtualization) حالا نوبت به شبکه (Network Virtualization) رسیده است.

اخیرا شرکت VMware صحبت‌های زیادی درباره روند تغییرات لایه شبکه در نسخه‌های بعدی vSphere زده است که بخشی از این تغییرات در ادامه تکامل راهکار جامع Software-Defined Data Center یا SDDC است. در ادامه این تحولات سه ماه پیش شرکت VMware یک راهکار هوشمند جدید مانیتورنیگ شبکه و امنیت، مختص زیرساخت‌های مجازی با نام vRealize Network Log Insight 3.2 را به طور رسمی عرضه کرد.

vRealize Network Log insight برای مانیتورینگ شبکه و پایش‌های امینتی طراحی شده است و این قابلیت را دارد تا با دریافت اطلاعات از تمامی اجزای شبکه مانند سوییچ‌های فیزیکی و مجازی یا NSX Manager داده‌ها را تحلیل کند. سبک تحلیل‌های این ابزار مانند راهکارهای موجود مانیتورینگ در بازار نیست تا هر زمان قطعی یا اشکالی در شبکه بوجود بیاید در آن زمان به شما هشدار دهد بلکه این محصول با استفاده از قابلیت‌های Predictive Analysis سطح جدیدی از اقدامات و کنش ها را با توجه به سابقه جریان داده ها و تنظیمات از پیش تعریف شده بیان می‌کند. این راهکار صرفا برای مانیتورینگ اجزای شبکه طراحی نشده است و از لحاظ امنیت با اتصال به فایروال‌های مجازی، قوانین دسترسی و تاریحچه دسترسی‌ها گزارش های متنوعی را ارائه می‌دهد. علاوه بر این موارد به جهت تعبیه به‌روش‌های (Best Practice) شبکه در این نرم‌افزار، آن بخش‌هایی از شبکه که بدرستی پیکربندی نشده اند را به شما اطلاع می‌دهد تا اصلاحات لازم را انجام دهید.

دریافت بینش عمیق از وضعیت شبکه خصوصا در مرکزداده بزرگ و پیچیده که اشراف و کنترل بر جریان داده در آن دشوار است بسیار کاربردی می باشد.

 

 

با استفاده از vRealize Network Insight بینش شما از آنچه در شبکه می‌گذرد بیشتر می‌شود و این نرم‌افزار با پشتیبانی از طیف گسترده‌ای از سنسورهای شبکه توانایی دریافت اطلاعات از دستگاه‌های مختلف را محقق می‌سازد و شما را از آنچه در سوییچ‌های شبکه و لایه مجازی شده شبکه می‌گذرد مطلع می‌کند. برای مثال اگر قصد استفاده از راهکار NSX را داشته باشید این نرم‌افزار به شما کمک می‌کند تا با تحلیل جریان داده‌ها و منابع پرمصرف نیازسنجی درستی از ضرورت‌های شبکه داشته باشید و طرح امنیتی و بهبود شبکه با استفاده از NSX را پیش از استقرار بخوبی ارزیابی کنید.

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

کد HTML محدود

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type='1 A I'> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id='jump-*'> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.