رفتن به محتوای اصلی
سوییچ های توزیع شده مجازی

معماری سوئیچ‌های مجازی توزیع شده

معماری سوئیچ‌های توزیع شده (Ditributed) از یک سکوی کنترل کننده و یک سکوی ورودی و خروجی (I/O) تشکیل شده است و در این قسمت تفاوت عمده‌ای را میان یک سوئیچ استاندارد و یک سوئیچ توزیع شده به چشم می خورد. نرم‌افزارvCenter Server سکوی کنترل را مدیریت می کند. این نرم افزار مسئول ساخت سوئیچ توزیع شده مجازی است و همچنین سیاست‌ها و تنظیمات آن را کنترل می‌کند.

سکوی ورودی و خروجی در حقیقت یک سوئیچ مجازی مخفی است که در هر سرور میزبان ESX که نیاز به استفاده از سوئیچ توزیع شده داشته باشد وجود دارد. هر میزبان امکان استفاده از کارتهای شبکه مجازی و کارتهای شبکه فیزیکی در سوئیچ‌های توزیع شده مجازی را میدهد. از این کارتها به عنوان کانال ارتباطی به شبکه فیزیکی استفاده میشود و تمامی ورودیها و خروجیها توسط هر میزبان قابل مدیریت است.


درگذشته یکی از بزرگترین چالشهای سرپرستان سیستم یا کارشناسان پیاده سازی اطمینان از سازگاری تمامی سوئیچ های مجازی سرورهای میزبان ESX با قابلیت VMotion بوده است. این شرایط ایجاب میکرد تا تمامی پورتهای گروهی، سیاستها (Policies) و تنظیمات در هر سوئیچ و در هر میزبان کلاستر مشابه باشد. در غیر این صورت امکان انجام VMotion وجود نداشت. سوئیچ‌های توزیع شده کمک بزرگی در جهت رفع اینگونه مشکلات بعمل آوردند. اکنون این امکان وجود دارد تا این ماشین‌ها در تمامی میزبان‌های ESX در مرکز داده یا کلاستر به صورت توزیع شده در دسترس باشند، دقیقا به همان ترتیبی که به یک سوئیچ مجازی استاندارد متصل می شوند.

 

موضوع

حداکثر تعداد

تعداد کل پورتهای سوئیچ مجازی به ازای هر میزبان (استاندارد و توزیع شده)

4096

تعداد پورت هر سوئیچ توزیع شده مجازی به ازای هر نرم‌افزار vCenter

6000

تعداد پورت گروهی به ازای هر نرم‌افزار vCenter

512

تعداد سوئیچ توزیع شده به ازای هر نرم‌افزار vCenter

16

تعداد میزبان در هر سوئیچ توزیع شده

64

 
 
در مقاله بعدی خصوصیات این سوییچ ها را بررسی خواهیم کرد.
 

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

کد HTML محدود

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type='1 A I'> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id='jump-*'> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.