رفتن به محتوای اصلی
vKernel

هوشمندسازی فعالیتها با استفاده از ابزارهای VMTurbo

یکی از مشکلات زیرساخت‌های مجازی که در همه جا با آن روبرو هستیم بزرگ شدن بیش از اندازه محیط مجازی و از دست رفتن کنترل ماشین‌ها است. در این شرایط تمامی ماشین‌ها برای دستیبابی به منابع بیشتر با یگدیگر رقابت می کنند و از طرفی در داخل سازمان هر دپارتمان سرویس جدیدی را تعریف می کند که کنترل این سرویس‌ها برای مدیران IT بسیار سخت و دشوار می‌شود. اگرچه در محیط‌های امروزی این انعطاف پذیری برای بقای سازمان‌ها امری حیاتی است اما کنترل آن به سادگی‌ امکان پذیر نیست، خصوصا در سازمان‌های بزرگ.

راهکار کنترل این گونه بسترها استفاده از روش ها و مفاهیم business inteligence است. در این شرایط بایستی فعالیت‌ها را به صورت هوشمند کنترل کرد زیرا نمی‌توانیم هر روز محدوده وظایف کارشناسان مجازی سازی را گسترش دهیم و از آن‌ها انتظار کنترل تمامی ابعاد و شرایط زیرساخت را داشته باشیم. بایستی از ابزارهایی استفاده شود که بتوانند به صورت هوشمند راهکار مقابله با چالش‌های این محیط را ارائه ‌دهند و مهم تر از آن به صورت خودکار در جهت رفع آن‌ها اقدام کنند یعنی کنترلی خودکار آن هم بدون دخالت افراد متخصص و صرف وقت.

 

از راهکارهای کنترل هوشمند رایگان و تجاری، ابزار مجازی VMTurbo Community Edition و VMTurbo Operations Manager است. با استفاده از این راهکار Community و بدون هیچ هزینه ای می‌توانید حیطه نظارت بر زیرساخت مجازی را گسترش دهید و گزارش‌های کاربردی تهیه کنید. گزارش هایی که اساسا کاربردی هستند و تنها به صرف جمع آوری اطلاعات و ضبط وضعیت ذخیره نمی‌شوند.

ابزار مجازی VMTurbo Community Edition خاص محیط‌های مجازی طراحی شده است و زیرساخت‌های مجازی متعددی از جمله vSphere ESXi، Hype-V، Xen و زیرساخت مجازی سازی شرکت Red Hat را پشتیبانی می‌کند. 

این نرم افزار از سایت VMTurbo قابل دریافت است و می توانید آن را برای مدت‌ها در زیرساخت مجازی آزمایش کنید و در آخر به زیرساخت مجازی خود اضافه کنید.

وب: www.VMTurbo.com

2 دیدگاه‌

سلام
من آشنایی قبلی با تکتولوزی مجازیسازی دارم .الان تو یه بیمارستان کار میکنم در حوزه شبکه و مدیریت سیستمها . حالا میخاستم ببینم چطور میشه از این تکنولوزی تو محیط کارم استفاده کنم . ممنون میشم راهنماییم کنین.

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

کد HTML محدود

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type='1 A I'> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id='jump-*'> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.