رفتن به محتوای اصلی
Advanced Server Virtualization

کتاب: مجازی‌سازی حرفه ای سرورها

Advanced Server Virtualization اولین کتابی بود که درباره مجازی‌سازی خواندم. نویسنده کتاب David Marshall است، فردی که بیش از 15 سال در پروژه های متنوع IT فعالیت دارد و به عنوان یک متخصص مجازی‌سازی معروف است. اولین کتاب مجازی‌سازی او همین کتاب است و کتاب دوم او در سال 2008 یعنی دو سال بعد از چاپ این کتاب با نام VMware ESX Essentials in the Virtual Data Center در دسترس قرار گرفت.

او در این کتاب «مجازی‌سازی حرفه ای سرورها» به تفصیل به طرح موضوعات مختلف تکنولوژی مجازی‌سازی پرداخته است. طرح این موضوعات با نگاه به آخرین محصولات مجازی‌سازی شرکت وی ام ور و مایکروسافت انجام می شود و نویسنده نکته هایی را پیرامون هر کدام از این شرکت ها و نرم افزارهای مختلف مجازی‌سازی آنها ارائه می کند.

می توانید سرفصل عناوین این کتاب را در سایت آمازون مشاهده کنید.

این کتاب متن روانی دارد و با بکار گرفتن عکس ها و یادداشت های متنوع به درک مسائل کمک می کند. اگر چه این کتاب حدود 760 صفحه است ولی به راحتی و طی یک هفته می توانید این کتاب را مطالعه کنید و به دنیای مجازی‌سازی بیشتر از گذشته آشنا شوید. این کتاب با آشناسازی شما با پدیده مجازی‌سازی، تکنولوژی و نرم افزارهای مرتبط با آن ساختار خوبی را برای درک مسائل تخصصی این تکنولوژی بوجود می آورد.

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

کد HTML محدود

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type='1 A I'> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id='jump-*'> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.