رفتن به محتوای اصلی
Networking for VMware Administrators

کتاب: Networking for VMware Administrators

زمانی ارتباطات شبکه های کامپیوتری تنها با استفاده از سوییچ ها و مسیریاب های واقعی امکان پذیر بود اما در سال های اخیر با گسترش نسل جدید شبکه های مجازی این مفاهیم در مراکزداده بزرگ و همچنین شبکه های متوسط به بزرگ تغییر یافته است. این نسل جدید در کنار ارائه قابلیت های مفید، دانش جدیدی را به همراه آورده است که دانستن آن برای کسانی که قصد استفاده و بهره برداری از آن را دارند ضروری است.

این کتاب طراحی شده است تا این روش های نوین شبکه سازی را به مهندسین، کارشناسان و معماران زیرساخت های مجازی آموزش می دهد.

کارشناسان VMware در این کتاب با مفاهیم کلیدی طراحی، نصب، پیکربندی و رفع عیب شبکه های مدرن بر پایه تکنولوژی VMware و Cisco آشنا می شوند. نویسندگان کتاب که از مشاورین خبره شبکه می باشند موضوعات مرتبط با مجازی سازی شبکه را از طریق مثال و سناریوهای مختلف بیان نموده اند و همزمان تجربیات کاربردی را با خوانندگان به اشتراک گذاشته اند.

 

کتاب به 3 بخش اصلی تقسیم شده است. در بخش اول مفاهیم شبکه سازی فیزیکی مطرح شده است و در سه فصل ابتدایی کتاب به مباحث پایه ای مانند لایه ها و مدل های شبکه و انواع آن می پردازد. در فصل چهارم تنظیمات پیشرفته شبکه مانند توزیع بار در چندین کانال، انتقال اطلاعات در زمان قعطی مسیرها و مجتمع کردن بار چند کارت شبکه فیزیکی در یک کارت مجازی می پردازد. در آخرین فصل بخش اول کتاب نیز به مباخث پایه ای شبکه مانند DNS ، DHCP، آدرس دهی و سایر مباحث لایه 3 اشاره شده است.

بخش دوم اختصاصا به مفاهیم شبکه های مجازی می پردازد و در این بخش معماری و قابلیت های سوییچ های مجازی استاندارد، توزیع شده و سوییچ های مجازی جانبی مانند Nexus 1000 مطرح شده است. فصل 12 و 13 اختصاصا به مباحث طراحی سوییچ های مجازی پرداخته است و کاربردها و قابلیت های هر یک را با عمق بیشتری مورد بررسی قرار داده است.

 

بخش سوم کتاب به شبکه ذخیره سازی می پردازد و با معرفی مفاهیم شبکه های مبتنی بر iSCSI و NFS تنظیمات این شبکه ها را درمحیط مجازی تشریح می کند. و در آخر معماری انتقال ترافیک vMotion از طریق چندین کارت شبکه بیان شده است.

 

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

کد HTML محدود

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type='1 A I'> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id='jump-*'> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.