رفتن به محتوای اصلی
مجازی سازی نرم افزارهای حیاتی

کتاب: Virtualizing Microsoft Business Critical Applications on VMware vSphere

حرکت به سوی معماری ابر خصوصی از طریق مجازی سازی تمامی سرویس های نرم افزاری مایکروسافت بر روی VMware vSphere امری قابل تحقق است و کاهش در هزینه ها و تسهیل سرویس دهی را به همراه دارد. اما از آنجا که هر دو این شرکت ها استانداردها و معماری مخصوص به خود را در تولید نرم افزار و معماری آن دنبال می کنند و در بازار در حال رقابت هستند این امر به آسانی تحقق نمی پذیرد. ترکیب این دو راهکار به دانش فنی در زمینه هر دو تکنولوژی نیاز دارد.

کتاب اجرای نرم افزارهای حیاتی مایکروسافت بر روی زیرساخت vSphere ابتدا با طرح این سوال که اساسا چرا بایستی بارهای کاری حیاتی را مجازی سازی نمود و سپس با طرح سناریوهایی که از نرم افزارهای مایکروسافت استفاده می شود راه حل هایی را جهت مجازی سازی پایگاه داده، سیستم های ارتباطی مانند Exchange Server و فارم های SharePoint Server پیشنهاد می کند. توصیه ها و نکات و تجربیات مطرح شده در این کتاب با توجه به قابلیت های ویندوز سرور 2012 مورد تاکید قرار گرفته است و قصد نویسنده ادغام این دو تکنولوژی جهت حداکثر سازی پایداری و امنیت سیستم های حیاتی است. استفاده از قابلیت های نرم افزاری هر دو شرکت برای بهینه سازی عملکرد سرویس ها در زیرساخت مجازی مد نظر است.

توصیه های نویسندگان این کتاب که هر کدام از متخصصین برجسته این حوزه می باشند ابتدا با پیشنهادهایی جهت سنجش ظرفیت سیستم ها شروع شده و سپس توصیه های با ارزش جهت طراحی معماری، نیازهای عملیاتی، دسترس پذیری، تخصیص منابع و مانیتورینگ ارائه می نمایند. این توصیه ها حاصل تجربیات نویسندگان در مجازی سازی بارهای کاری بسیار حساس شرکت های بزرگ بوده است و با خواندن داستان ها و سناریوهای آنها می توانید عملکرد نرم افزارهای حیاتی را همانند یک سرور فیزیکی محقق نمائید.

در بخش هایی از کتاب نمونه ای از تنظیمات انجام شده بر روی SQL Server، Exchange Server، SharePoint Server و Domain Controller های مجازی ذکر شده و چندین فصل به صورت اختصاصی به مجازی سازی این سرویس ها اختصاص یافته است.

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

کد HTML محدود

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type='1 A I'> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id='jump-*'> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.