رفتن به محتوای اصلی
VCP VMware Certified Professional on vSphere 4 Study Guide: Exam VCP-4

کتاب: VMware Certified Professional on vSphere 4.0

کتاب VMware VCP Study Guide یکی از معدود کتب آموزشی آزمون VCP است. این خودآموز حاوی تمرین‌های متعدد به همراه سناریوهای واقعی است. جهت سنجش آزموده‌های شما پس از مطالعه کتاب یک عدد سی دی نیز همراه با کتاب عرضه می شود و به تفصیل به آموزش جز به جز این نرم افزار می‌پردازد.

این کتاب توسط سه تن از متخصصین و مدرسین با سابقه vmtrainers نگاشته شده و نثر کتاب بدون پیچیدگی است و علاوه بر این از لغات عمومی‌ زبان انگلیسی بهره مند است به صورتی که افرادی که تنها اندکی به زبان انگلیسی اشراف داشته باشند به راحتی می‌توانند به مطالعه این کتاب بنشینند.

در نمایشگاه کتاب سال جاری یک نسخه از این کتاب را خریداری کرده ام و با آنکه تا آن زمان ویدیوهای آموزشی متعددی در زمینه آزمون VCP و همچنین مدیریت VMware vSphere را مشاهده کرده بودم و در انجمن‌ها و سایت‌های متفاوتی مطالب گوناگونی درباره این آزمون خوانده بودم اما هیچ کدام از این آموزش‌ها همانند مطالب این کتاب برای من مفید نبوده است. اگر چه این کتاب برای علاقه مندان به دریافت گواهینامه VCP ۴.۱ است اما بسیاری از مطالب این کتاب مشابه مطالب آزمون VCP ۵ است و به همین سبب هم اکنون نیز می‌توانید از این کتاب استفاده کنید.

معرفی مولفین کتاب:

برین پری:

دارانده گواهی‌نامه تخصصی نرم‌افزار vSphereاز سوی شرکت وی‌ام‌ویر (VCP4)، مدرس تایید شده نرم‌افزار vSphereاز سوی شرکت وی‌ام‌ویر (VCI) و همچنین شریک مدیریتی با شرکت ویرجوال آمبرلا[1] (www.vmtrainers.com) از پیش روان ارائه دهنده دوره‌های آموزشی وی‌ام‌ویر با بیش از 20 مدرس تایید شده دوره‌های آموزشی شرکت وی‌ام‌ویر در نقاط مختلف دنیا است. او از اولین نفرات بوده است که در سال 2004 میلادی موفق به اخذ گواهی‌نامه تدریس شرکت وی‌ام‌ویر شد و در حال حاضر جزو پر سابقه‌ترین مدرسین قراردادی دوره‌های آموزشی وی‌ام‌ویر است. بیش از 10 سال است که کار خود را با محصولات شرکت وی‌ام‌ویر از نرم‌افزار VMware Workstationآغاز و سپس فعالیت بر روی نرم‌افزار GSXکه اکنون VMware Serverنام دارد و پس از آن بر نسخه‌های مختلف ESX/ESXi(از ویرایش 1.5) و نرم‌افزار vCenter Serverمتمرکز نمود. برین با کمک‌های خود یکی از شاخص‌ترین نمایندگی‌های فروش شرکت وی‌ام‌ویر را پایه‌ریزی کرد و به کشورهای اروپایی و چندین شریک تجاری وی‌ام‌ویر خدمات مشاوره‌ای ارائه می‌نماید. برین از بدو برگزاری همایش‌های VMworldبه عنوان سخنران دائمی‌در آن حضور دارد.

کریس‌هاس:

دارانده گواهی‌نامه تخصصی نرم‌افزار vSphereاز سوی شرکت وی‌ام‌ویر (VCP4)، مدرس تایید شده نرم‌افزار vSphereاز سوی شرکت وی‌ام‌ویر (VCI) و همچنین یکی از شریکان شرکت ویرجوال آمبرلا با بیش از 10 سال سابقه ارائه خدمات مشاوره‌ای و تجربه تدریس در مباحث گوناگون نظیر ماکروسافت[2]، کامپتیا[3] و سیسکو[4] را دارا است. کریس در وبلاگ‌ها و انجمن‌های اینترنتی فعالیت ویژه‌ای دارد و با کمک به چندین موسسه تأثیر قابل توجهی بر فعالیت آنها در ارائه بسته‌های آموزشی آن‌لاین فراهم آورد. کریس مسئول برنامه‌ریزی فعالیت‌های شرکت ویمترینرز نیز است. تمرکز ویژه او از سال 2004 میلادی بر روی تکنولوژی مجازی‌سازی است.

جنتت فیلدس:

دارانده گواهی‌نامه تخصصی نرم‌افزار vSphereاز سوی شرکت وی‌ام‌ویر (VCP4)، مدرس تایید شده نرم‌افزار vSphereاز سوی شرکت وی‌ام‌ویر (VCI). همچنین یکی از شرکای شرکت ویرجوال آمبرلا با بیش از 10 سال سابقه فعالیت در زمینه ساخت و مدیریت زیرساخت در ابعاد مختلف: کوچک، متوسط و بزرگ است. او تجربیات خود در شرکت‌های بین‌المللی، مالی، دولتی و خصوصی را در تدوین برنامه‌های آموزشی دوره‌های وی‌ام‌ویر ارائه می‌دهد. جنتت مسئولیت بازاریابی و برنامه‌ریزی شرکت را بر عهده دارد و خستگی ناپذیرانه به ارائه خدمات آموزشی مشغول است. جنتت قادر به تدریس دوره‌ها به سه زبان انگلیسی، اسپانیایی و فرانسه است.


[1]Virtual Umbrella LLC

[2]Microsoft

[3]CompTIA

[4]Cisco

1 دیدگاه‌

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

کد HTML محدود

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type='1 A I'> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id='jump-*'> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.