رفتن به محتوای اصلی
آزمون vSphere Foundation

کتاب: vSphere Foundation exam

کتاب خودآموز آزمون vSphere Foundation در گذشته در پست "گواهینامه مقدماتی مجازی سازی مرکزداده" معرفی شد. این کتاب در سال ۲۰۱۷ به ویرایش سوم رسید و یکی از منابع اصلی آزمون ۲v0-620 تلقی می‌شود. این کتاب از ۲۶ فصل تشکیل شده که در فصل های ابتدایی (۱-۳) به بیان معماری vSphere و نصب و راه اندازی vSphere ESXi و vCenter Server می پردازد و در ادامه (۳-۹) تنظیمات سوییچ‌های مجازی، منابع ذخیره‌سازی و روش‌های جدید ذخیره‌سازی را مطرح می‌کند.

در ابتدای هر فصل سوالاتی پرسیده می‌شود که درک اولیه شما از آشنایی با آن مطالب و نکات اصلی آن فصل سنجیده می‌شود. و در پایان همان فصل نیز این سوالات به شما ارائه می‌شود تا مجددا میزان تسلط ارزیابی شود. رویکرد کتاب در تمامی فصل‌ها بیشتر بر مفاهیم مطرح شده و تعریف قابلیت‌ها است تا با این کار درک اصول اصلی vSphere و تمامی اجزای راهکار برای شما فراهم شود و در تناسب با نیازتان و با توجه به محیط به پیکربندی منابع اقدام کنید.

در فصل‌های میانی کتاب (۹-۱۳) ایجاد ماشین‌های مجازی، تنظیمات آنها، نحوه ایجاد vApp ها و مدیریت آنها بررسی می‌شوند و در ادامه آن (۱۳-۱۷) مباحث پیشرفته مجازی‌سازی مانند DRS، HA و vMotion تشریح می‌شود. در تمامی توضیحات نحوه پیکربندی و تنظیم قابلیت‌ها به صورت مرحله به مرحله تشریح شده است و در فصل‌های انتهایی (۱۷-۲۴) مباحث اولیه رفع اشکال، پشتیبانگیری و مانیتورینگ منابع به همراه نحوه راهبری vRealize Operations Manager تشریح شده است.

فصل ۲۶ به آماده‌سازی شما برای آزمون vSphere Foundation و VCP6-DCV مرتبط است و توضیحاتی درباره روند آزمون و نحوه پاسخ دهی به سوالات و سایر منابع قابل استفاده اختصاص یافته است. کتاب از فصول کوچکی تشکیل شده است و می توانید برای پیکربندی و تست تنظیمات ذکر شده در کتاب از لابراتوار Hands-on Lab وی ام ور (VMware HOL) استفاده کنید. این لابراتورها کاملا رایگان هستند و تنها با استفاده از یک حساب کاربری می توانید به آنها دسترسی داشته باشید. 

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.