رفتن به محتوای اصلی
Advanced Server Virtualization

کتاب: مجازی‌سازی حرفه ای سرورها

Advanced Server Virtualization اولین کتابی بود که درباره مجازی‌سازی خواندم. نویسنده کتاب David Marshall است، فردی که بیش از ۱۵ سال در پروژه های متنوع IT فعالیت دارد و به عنوان یک متخصص مجازی‌سازی معروف است. اولین کتاب مجازی‌سازی او همین کتاب است و کتاب دوم او در سال ۲۰۰۸ یعنی دو سال بعد از چاپ این کتاب با نام VMware ESX Essentials in the Virtual Data Center در دسترس قرار گرفت.

او در این کتاب «مجازی‌سازی حرفه ای سرورها» به تفصیل به طرح موضوعات مختلف تکنولوژی مجازی‌سازی پرداخته است. طرح این موضوعات با نگاه به آخرین محصولات مجازی‌سازی شرکت وی ام ور و مایکروسافت انجام می شود و نویسنده نکته هایی را پیرامون هر کدام از این شرکت ها و نرم افزارهای مختلف مجازی‌سازی آنها ارائه می کند.

می توانید سرفصل عناوین این کتاب را در سایت آمازون مشاهده کنید.

این کتاب متن روانی دارد و با بکار گرفتن عکس ها و یادداشت های متنوع به درک مسائل کمک می کند. اگر چه این کتاب حدود ۷۶۰ صفحه است ولی به راحتی و طی یک هفته می توانید این کتاب را مطالعه کنید و به دنیای مجازی‌سازی بیشتر از گذشته آشنا شوید. این کتاب با آشناسازی شما با پدیده مجازی‌سازی، تکنولوژی و نرم افزارهای مرتبط با آن ساختار خوبی را برای درک مسائل تخصصی این تکنولوژی بوجود می آورد.

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.