رفتن به محتوای اصلی
vm-help.com

وب: دیو میشچنکو

شاید تا به حال نصب ESX/ESXi بر روی سخت افزارهای پشتیبانی نشده را تجربه کرده باشید و به مشکلات و مسائل پس از استفاده از این سخت افزارها آشنا باشید. یکی از سایت‌های معتبری که فهرستی از انواع روش‌های مختلف نصب  ESXi بر روی سخت‌افزارهای غیررسمی را منتشر می‌کند سایت VM-help.com است. این سایت متعلق به یک vExpert است با نامDave Mishchenko. برخلاف ظاهر سایت که بسیار ساده و ابتدایی است مطالب آن تخصصی و بسیار کمیاب است.


همانطور که در صفحه نخست سایت خواهید دید روش‌های مختلف تنظیم و استفاده از سخت‌افزارهای پشتیبانی نشده و یا تنظیم، به‌روزرسانی و نصب برخی سرویس‌ها به گونه‌ای غیرمتعارف وجود دارد. علاوه بر این مطالب یکی از بخش‌های پربازدید این سایت فهرست سخت‌افزارهایی است که امکان استفاده از آنها و نصب ESXi را فراهم می‌کند. این فهرست را اعضای سایت به‌روزرسانی می‌کنند و تجربیات تمامی افراد دست اول است. در اغلب شرایط دستورات و راهنمای نوشته شده در این سایت جوابگو است اما در صورتی که از نسخه‌های متفاوت ESX/ESXi استفاده می‌کنید پیشنهاد می‌کنم در زمان استفاده از درایور یا نرم‌افزارهای معرفی شده ابتدا در یک محیط آزمایشگاهی فایل‌ها و صحت عملکرد دستورات را بخوبی تست کنید و سپس در محیط عملیاتی دست به کار شوید.


اگر از دستورات و درایورها استفاده کردید و به مشکلی برخوردید می‌توانید این مسئله را در انجمن‌های تخصصی vm-help مطرح کنید و مطمئن باشید که در اکثر موارد راهکار موثری را خواهید یافت. کمتر منبعی را می‌توان یافت که همانند این سایت و انجمن آن اطلاعات به‌روز و مفیدی درباره پشتیبانی سخت‌افزارهای ارزان قیمت به شما ارائه دهد.

افزودن دیدگاه جدید

محتوای این فیلد خصوصی است و به صورت عمومی نشان داده نخواهد شد.

کد HTML محدود

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type='1 A I'> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id='jump-*'> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند‌ها تبدیل می‌شوند.