رفتن به محتوای اصلی
safe
امنیت ذاتی

امنیت با VMsafe

امنیت در مجازی سازی سرورها و کلاینت ها بسیار رونق گرفته است . پارتیشن بندی ماشین های مجازی تحت وی ام ور ، از نقطه نظر استفاده از منابع سیستم مانند حافظه، پردازنده، دیسک، و غیره، به خوبی توسط هایپروایزر مدیریت می­ گردد و هایپروایزر سطح خوبی از امنیت را برای ماشین مجازی فراهم می کند. حال سوال این است که در حفاظت از ماشین های مجازی مدیریت جریان داده بین ماشین های مجازی و حفاظت از آنها چگونه است ؟

نصب از طریق iLO
مجازی‌سازی پردازش

نصب و تنظیم vSphere ESXi - بخش سوم

در این قسمت مراحل نصب vSphere ESXi را از طریق فایل image نرم افزار دنبال خواهیم کرد. یکی از ساده ترین روش های نصب هایپروایزر ESXi از راه دور، نصب از طریق کنسول های مدیریت راه دور سرورها است. این کنسول در سرورهای HP به صورت پیش فرض فعال است و با تخصیص لایسنس مجاز امکان استفاده از قابلیت های حرفه ای مانند لود کردن سی دی و مانیتورینگ سرور از راه دور فعال خواهد شد. مراحل ادامه نصب پس از لود شدن کنسول همانند مراحل نصب Local است تنها بارگذاری image از طریق کامیپوتر شخصی شما انجام می شود. در ادامه مراحل این روش را توضیح میدهم.

VMware vSphere ESXi Serial Key
مجازی‌سازی پردازش

نحوه تخصیص لایسنس به vSphere

به صورت معمول پس از خاتمه یافتن دوره آزمایشی سرویس های vSphere ESXi غیرفعال خواهند شد و شما بایستی ویرایش مناسب را انتخاب کنید و لایسنس را خریداری کنید. قابلیت های هر ویرایش را در مقالات بعدی شرح خواهم داد. ورود لایسنس بایستی برای سرورهای مجازی و سرور مدیریت مرکزی ماشین های مجازی به صورت جداگانه انجام شود. لایسنس ها با توجه به ویژگی های سخت افزار سرور شما مانند تعداد پردازنده، میزان حافظه و قابلیت های مورد نیاز متفاوت هستند.

سازگاری سخت افزار
مجازی‌سازی پردازش

برنامه ریزی جهت نصب VMware vSphere ESX/ESXi

از وظایف اولیه یک سرپرست سیستم وی‌ام‌ور برنامه ریزی جهت نصب سرور وی‌ام‌ور ESXi است. در اغلب مواقع سرپرست سیستم از جزئیات تنظیمات سرور اصلی یادداشت‌ برداری نموده تا آنها را در آینده به عنوان تنظیمات سرور مرجع برای دیگر سرور‌ها بکار برد.
برای شروع، شما باید الزامات سخت‌افزاری سرور وی‌ام‌ویر ESXi را رعایت نمائید. درحال حاضر سرور‌های وی‌ام‌ویرESXi به پردازنده‌های ۶۴ بیتی از نسل x۸۶ نیاز دارند.

مشترک RSS vSphere ESX شوید