رفتن به محتوای اصلی
vSphere NSX SDDC Implementation
رایانش ابری

مربع پیاده‌سازی SDDC – بخش سوم

تا به اینجا مختصری درباره مفهوم SDDC و همچنین یکی از گوشه‌های مهم این مربع یعنی بخش پردازش مطالبی را برای شما بیان کردم. در ادامه این بحث به گوشه شبکه می‌رویم تا ببینیم در این قسمت پیاده‌سازی SDDC به چه صورت انجام می‌شود و چه ادواتی را دربرمی‌گیرد. پیاده‌سازی بخش شبکه SDDC با استفاده از راهکار VMware NSX انجام می‌شود.

مربع پیاده سازی SDDC
رایانش ابری

مربع پیاده سازی SDDC - بخش دوم

در مطلب قبل درباره تعریف VMware از مرکزداده مبتنی بر نرم‌افزار یا SDDC و ساختار آن صحبت شد و در ادامه می‌خواهم هر یک از گوشه‌های مربع SDDC را برای شما تشریح کنم. از میان گوشه پردازش، حافظه، شبکه، و ذخیره‌سازی به سبب نقش اصلی آن در ایجاد SDDC ابتدا به سراغ گوشه پردازش می‌روم. نیروی‌محرک SDDC در این قسمت قرار دارد و بسیاری از عملیات‌های قابل انجام در مرکزداده در اینجا فعال می‌شوند.

مرکزداده مبتنی بر نرم افزار
رایانش ابری

مربع پیاده‌سازی SDDC – بخش اول

برطبق تحقیق موسسه فوربس در زمینه پذیرش ابر و مسائل امنیتی که در سال ۲۰۱۷ از بیش از ۲۰۰۰ شرکت فعال صورت گرفت مشخص شد که ۷۳% از شرکت‌های مورد پژوهش برای مهاجرت کامل به رویکرد مرکزداده مبتنی بر نرم‌افزار یا Software-Defined Data Center (SDDC) طی دو سال آینده برنامه‌ریزی کرده‌اند. اما SDDC چیست؟ چرا برنامه غالب بسیاری از شرکت‌ها شده است؟

VM Encryption with TPM 2.0
مجازی‌ سازی پردازش

امکانات کاربردی VMware vSphere 6.7 – بخش سوم

در بخش اول و دوم امکانات جدید VMware vSphere 6.‎7 در زمینه معماری VCSA و همچنین حافظه PMEM (نسل جدید ذخیره‌سازی) برای شما تشریح شد. حال در بخش سوم این موضوع قصد دارم جدیدترین تغییرات در زمینه مسائل امنیتی را مرور کنیم.

PMEM in vSphere 6.7
مجازی‌ سازی پردازش

امکانات کاربردی VMware vSphere 6.7 – بخش دوم

در بخش اول معرفی امکانات جدید نسخه ۶.۷ vSphere تغییرات سبک معماری PSC و نرم‌افزار vCSA را به‌طور مختصر برای شما بازگو کردم در ادامه می‌خواهم یکی از نوآوری‌های بسیار راهبردی در سبک ذخیره و پردازش اطلاعات را که به تازگی در vSphere 6.‎7 عرضه شده است را معرفی کنم. حافظه‌ای که پیش‌بینی می‌شود سبک ذخیره‌سازی را برای همیشه تغییر دهد.

مشترک RSS بررسی تفصیلی شوید