رفتن به محتوای اصلی
vSphere 7 Update 3
مجازی‌سازی پردازش

بررسی قابلیت های جدید در به روزرسانی vSphere 7.0 - بخش اول

چرخه نوآوری نرم افزار vSphere 7 در حال تدوام است و با گذشت حدود 22 ماه از معرفی این ویرایش قابلیت های کاربردی بسیاری به این نرم افزار اضافه شده است. این قابلیت ها در زمینه امنیت، شبکه، پردازش، حافظه، و مدیریت بارهای کاری هزینه های مدیریت اجرای بارهای کاری را توانسته است کاهش دهد و علاوه بر آن بر راهبری آسان بارهای کاری بی افزاید. اکنون vSphere 7 یک سکوی آماده توسعه نرم افزارهای کاربردی (Developer-ready Infrastructure) محسوب می شود و بسیاری از امکانات از پیش تعریف شده vSphere در خدمت مدیریت بارهای کاری مدرن در آمده است.

vSphere 7
مجازی‌سازی پردازش

بررسی قابلیت های جدید vSphere 7 - بخش اول

مجموعه نرم افزار VMware vSphere در نسخه 7 تغییرات اساسی بسیاری داشته است که در سری مقالات بررسی قابلیت های جدید موارد مهم آن را از لحاظ امکانات جدید پردازشی، شبکه، ذخیره سازی و همچنین در سطح اجرای نرم افزار کاوش خواهیم کرد. اجازه بدهید ابتدا از قابلیت های افزوده شده در زمینه مجازی سازی پردازش شروع کنیم و در ادامه سایر موارد را مطرح کنیم.

vSphere 7.0 Update
مجازی‌سازی پردازش

بررسی قابلیت های جدید در به روزرسانی vSphere 7.0 - بخش دوم

یکی از موضوعاتی که شاید به عنوان یک خصوصیت ویژه بتوان از آن یاد کرد این است که بسته های به روزرسانی نرم افزار vSphere صرفا جنبه پوشش مخاطرات امنیتی را ندارد و از ویرایش 4 تا ویرایش کنونی آن می توان گفت قابلیت کلیدی را عرضه می کند که در محیط مرکز داده واقعا کار راهبری را تسهیل می نماید. این ویژگی که در هر بسته به روزرسانی قابلیتی وجود داشته باشد که تاثیر محسوسی در اجرای عملیات های مرکزداده بدهد و مسئله بزرگی را پاسخ دهد در فرآیند ارتقای بسیاری از راهکارها کمتر دیده می شود.

vSphere 7
مجازی‌سازی پردازش

بررسی قابلیت های جدید vSphere 7 - بخش دوم

در بخش اول بررسی قابیت های vSphere 7 بهینه سازی ها و امکانات جدید مرتبط با دو سازوکار vMotion و DRS مطرح شد و در ادامه به بررسی تغییرات قابل توجه vCenter Server می پردازم. vCenter Server در نسخه vSphere 7 تغییرات اساسی مهمی داشته است که از این جمله می توان به بکارگیری PhotonOS 3.0، معرفی VM Hardware 17، افزایش توان عملکردی، مدیریت چرخه حیات اجزای زیرساخت مجازی، بهینه سازی های امنیتی، و دگرگونی اساسی در اثر پشتیبانی از کانتینرها اشاره کرد. در این قسمت آن جزئیاتی که تاکنون از این نسخه جدید می دانیم را بررسی خواهم کرد.

vSphere 7 Launch
مجازی‌سازی پردازش

معرفی VMware vSphere 7

با استقبال به وجود آمده از مفهوم و طرح مرکزداده مبتنی بر نرم افزار (SDDC) و تحقق دستاوردهای این طراحی در دنیای واقعی اکنون نوبت به سکوهای نرم افزار ابرمحور یا Cloud-Native رسیده است تا با ادغام در ساختارهای SDDC از مزایای این مفهوم بیش از پیش بهره مند شوند. شرکت VMware در این زمینه به عنوان مبدع و یکی از رهبران کلیدی صنعت رایانش ابری و مجازی سازی با معرفی VMware vSphere 7 قابلیت های اساسی به این محصول اضافه کرده است که از زمان عرضه VMware ESX تاکنون به عنوان بزرگترین تحول در معماری این محصول شناخته می شود.

مشترک RSS vSphere 7 شوید