رفتن به محتوای اصلی
مجازی سازی شبکه با NSX-T
مجازی‌سازی شبکه

بررسی قابلیت‌های راهکار NSX-T Data Center – بخش اول

در سال‌های اخیر مجازی‌سازی شبکه توانسته است نقش بسزایی در مدیریت متمرکز جریان داده‌ها، برقراری ارتباط با سکوهای ابری متفاوت و سیاست‌گذاری امنیتی یکپارچه ایفا نماید. با کمک گرفتن از مجازی‌سازی شبکه جابجایی بارهای‌کاری بدون توجه به لایه‌های شبکه بسیار تسهیل شده است و سازمان‌ها توانسته‌اند جریان‌داده‌های عبوری را درون مرکز داده (جریان شرق به غرب) به بیرون از آن (جریان شمال به جنوب) به دقت زیر نظر داشته و کنترل نمایند.

کتاب شبکه بندی گسترده و خدمات امنیتی با NSX-T
منابع

بررسی کتاب شبکه سازی گسترده و خدمات امنیتی با NSX-T

اگر قابلیت های سوئیچینگ و مسیریابی در NSX-T Datacenter برایتان جذابیت داشت مطمئن باشید با دانستن و پی بردن به خدمات امنیت و شبکه بندی گسترده این نرم افزار چندین برابر شاید حتی این حس مجدد را بیابید. در پرداخت موضوعات امنیت و شبکه بندی در رده تجاری نویسنده آقای Iwan Hoogendorn (CCIEx6) مفاهیم را در قالب بحث استقرار نرم افزار تشریح می کند و با طرح ساختار یافته موضوعات یادگیری مباحث پیچیده VMware NSX-T را ساده می سازد. یکی از مزیت های جلد دوم کتاب بازبینی مطالب آن است توسط آقایان Rutger Blom و Abdullah Ibrahim Abdulah. آقای عبدا.

Software-Defined Network Architecture
منابع

بررسی کتاب مسیریابی و سویچینگ در NSX-T

گسترش و بسط مفاهیم مجازی سازی در سطح شبکه مزایایی را با خود حاصل کرد که قبل از این جهت پیاده سازی آن بایستی صدها یا شاید هزاران ساعت وقت و انرژی صرف آن می شد تا مورد به مورد این نرم افزارها بتوانند کار مشترکی را با زبان درست انجام دهند. بسیاری می دانند مسئله ارتباطات و امنیت موضوعی است که شرکت های فراوانی به آن می پردازند و استخراج بهترین روش و بهینه ترین سبک پیاده سازی آن کار اصلا آسان و ساده ای نیست. هر یک از آنها پرچم هایی برای خودشان دارند و رسیدن به اتحاد در میان این همه کار مشکلی است.

قابلیت های امنیتی NSX-T 3.1
مجازی‌سازی شبکه

بررسی قابلیت‌های راهکار NSX-T Data Center – بخش سوم

در مبحث اول و دوم بررسی راهکار NSX-T Data Center موضوع طراحی این راهکار و آخرین قابلیت‌های مدیریتی آن در نسخه NSX-T 3.1.3 به بحث گرفته شد و در ادامه این موضوع نتایج دست یافته در خصوص قابلیت‌های امنیتی این راهکار مطرح می‌گردد. شواهد حاکی از آن است که در راهکار NSX-T معماری امنیت در کلاس Next-Generation Firewall بکار گرفته شده است و این راهکار ضمن ارائه پوشش امنیتی در تمامی لایه‌های شبکه (از لایه 2،لایه 3 تا لایه 7) با افزودن قابلیت‌های شناسایی و جلوگیری از نفوذ (IDS/IPS) به میزان بالایی توانسته است مخاطرات سرویس‌های فناوری را با بکارگیری آخرین شیوه‌های کنترل‌ هوشمند امنیت تامین نماید.

Software-Defined Networking with NSX-T 3.1
مجازی‌سازی شبکه

بررسی قابلیت‌های راهکار NSX-T Data Center – بخش دوم

در مبحث اول به نحوه ایجاد و طراحی راهکار NSX-T Data Center پرداخته شد و روند طراحی آن را به همراه قابلیت‌هایی که در ادامه فهرست خدمات شبکه مبتنی بر نرم‌‌افزار (SDN) را به‌طور کامل و جامع به ظهور رسانید و در اختیار سازمان‌های بزرگ و کوچک قرار داد مطرح شد. در این فرصت کنکاش در مورد قابلیت‌های مطرح شده را آغاز خواهیم نمود و تا جای ممکن سعی خواهد شد دلیل چرایی استقبال مشتریان بزرگ سازمانی و انتخاب این راهکار به عنوان سکوی اصلی SDN یافته شود.

مشترک RSS NSX-T شوید