رفتن به محتوای اصلی
جزئیات کلاسترینگ وی ام ور
منابع

دریافت VMware vSphere Clustering Deep Dive 6.7

یک خبر خوب! چند روز پیش در روز جمعه سیاه، کتاب Clustering Deep Dive که در دو قسمت (قسمت اول - قسمت دوم) به بررسی آن پرداختم به صورت رایگان از طریق وب سایت Rubrik به صورت آزاد عرضه شد و می توانید یک نسخه کامل از این کتاب را در فرمت اصلی دانلود کنید. همین کار پیش از این برای کتاب VMware vSphere Host Resources Deep Dive انجام شده بود که با استقبال افراد بسیاری مواجه شد، خصوصا افرادی که با خواندن کتاب های الکترونیک عادت دارند.

Clustering Deep Dive
منابع

بررسی کتاب VMware vSphere 6.7 Clustering Deepdive - قسمت اول

یکی از لذت‌بخش‌ترین مراحل کار با هر فناوری پیشرفته‌ای درک چگونگی کارکرد اجزا و سازوکارهای درونی آن است. این لذت که از درک نوآوری و روش‌های خلاق بکارگرفته در فناوری بوجود می‌آید برخی اوقات انقدر هیجان‌انگیز و شگفت‌آور است که باعث می‌شود بگونه‌ای زندگی‌کردن با این فناوری‌های جدید هیچ وقت برای ما خسته‌کننده نباشد. یکی از کتاب‌های کم‌نظیری که با خواندن آن یک چنین حس خوبی را تجربه خواهید کرد کتاب VMware vSphere 6.7 Clustering Deepdive است که به تازگی منتشر شده است.

VMware vSphere Design - First Edition
منابع

بررسی کتاب VMware vSphere Design

این کتاب با دیگر کتاب‌های نوشته شده درباره فناوری مجازی‌سازی تفاوت‌هایی دارد. اغلب کتاب‌های منتشر شده در زمان نگارش این مطلب با موضوعاتی همانند مدیریت زیرساخت مجازی‌سازی و همچنین بهینه سازی این محیط با استفاده از بهترین تجربه‌ها (Best Practice) می‌پردازند اما آنچه در این کتاب مطرح شده است مدیریت زیرساخت نیست بلکه طراحی زیرساخت مجازی‌سازی جهت استفاده از VMware vSphere است.

 

کتاب شبکه بندی گسترده و خدمات امنیتی با NSX-T
منابع

بررسی کتاب شبکه سازی گسترده و خدمات امنیتی با NSX-T

اگر قابلیت های سوئیچینگ و مسیریابی در NSX-T Datacenter برایتان جذابیت داشت مطمئن باشید با دانستن و پی بردن به خدمات امنیت و شبکه بندی گسترده این نرم افزار چندین برابر شاید حتی این حس مجدد را بیابید. در پرداخت موضوعات امنیت و شبکه بندی در رده تجاری نویسنده آقای Iwan Hoogendorn (CCIEx6) مفاهیم را در قالب بحث استقرار نرم افزار تشریح می کند و با طرح ساختار یافته موضوعات یادگیری مباحث پیچیده VMware NSX-T را ساده می سازد. یکی از مزیت های جلد دوم کتاب بازبینی مطالب آن است توسط آقایان Rutger Blom و Abdullah Ibrahim Abdulah. آقای عبدا.

ویرایش جدید مفاهیم مقدماتی شبکه N10-008
منابع

ویرایش جدید کتاب CompTIA Network+ (N10-008)

استفاده درست و بجا از هر فناوری با شناخت اصول عملکردی آن فناوری و سنجش آن در مقایسه با سایر گزینه ها محقق می شود و به دلیل اینکه فناوری با سرعت رو به پیشرفت است بایستی خودمان را به بازآموزی این مفاهیم پایه و بدیل های جایگزین امروزی آن آشنا سازیم و تسلط بیابیم. یکی از راه هایی که این شناخت تعمیق می یابد و با فناوری های جدید آشنا می شویم مطالعه اصول شبکه CompTIA Network Plus است که مفاهیم آن مورد قبول همگان است.

Software-Defined Network Architecture
منابع

بررسی کتاب مسیریابی و سویچینگ در NSX-T

گسترش و بسط مفاهیم مجازی سازی در سطح شبکه مزایایی را با خود حاصل کرد که قبل از این جهت پیاده سازی آن بایستی صدها یا شاید هزاران ساعت وقت و انرژی صرف آن می شد تا مورد به مورد این نرم افزارها بتوانند کار مشترکی را با زبان درست انجام دهند. بسیاری می دانند مسئله ارتباطات و امنیت موضوعی است که شرکت های فراوانی به آن می پردازند و استخراج بهترین روش و بهینه ترین سبک پیاده سازی آن کار اصلا آسان و ساده ای نیست. هر یک از آنها پرچم هایی برای خودشان دارند و رسیدن به اتحاد در میان این همه کار مشکلی است.

مشترک RSS کتاب شوید