رفتن به محتوای اصلی
Windows Server 2012 - Hyper-v
مجازی‌سازی پردازش

سیستم عامل های پشتیبانی شده در HyperV 2012

یکی از جدال های همیشگی شرکت های عرضه کننده محصولات مجازی‌سازی بحث پشتیبانی از سیستم عامل های مختلف بوده و هست. شرکت مایکروسافت در نسخه 2012 هایپروایزر HyperV نسبت به شرکت VMware از تعداد محدودی سیستم عامل پشتیبانی می کند اما همین تعداد محدود برای محیط هایی که تنها از محصولات مایکروسافت استفاده می کنند کافی است.

جدول سیستم عامل های پشتیبانی شده: 

Hyper-v
مجازی‌سازی پردازش

به Hyper-V Server 2012 کوچ کنید

این مقاله در شماره سوم خبرنامه ابر منتشر شده است. بالاخره نسخه نهایی Hyper-V Server 2012 شرکت مایکروسافت عرضه شد و آن هم به رایگان!
 نسخه رایگان Hyper-V سرور تفاوتی با نسخه دارای لایسنس این نرم افزار ندارد و تمامی قابلیت‌های این دو نسخه یکسان است. این نسخه یک هایپروایزر نوع دو است و مستقیما بر روی سخت‌افزار نصب می‌شود. این سرورها برای کسانی که می‌خواهند با کمترین هزینه‌ها یک زیرساخت مجازی‌سازی قدرتمند و پرسرعت را راه‌اندازی کنند بهترین انتخاب است.

Windows Server Hyper-V
مجازی‌سازی پردازش

مزایای هایپر-وی

این مقاله در شماره سوم خبرنامه ابر پرشین وی ام منتشر شده است. اگر شما هم به ویندوز 8 کوچ کرده‌اید دیگر نیازی به خرید نرم افزار مجازی‌سازی نخواهید داشت و سریعا می‌توانید یک بستر مجازی‌سازی قدرتمند را در لپ تاپ یا دسکتاپ خود نصب کنید. اما چرا از هایپر-وی استفاده کنیم؟ این نرم افزار نسبت به سایر نرم افزارهای مجازی‌سازی مانند VMware Workstation یا Oracle Virtual Box چه مزیت‌هایی دارد؟ 

از قابلیت‌های جدید این تکنولوژی جدید به هفت مورد اشاره خواهم کرد:

Windows Server 2012 Hyper-V Installation and Configuration Guide
منابع

کتاب : Windows Server 2012 Hyper-V Installation and Configuration Guide

انتشارات سایبکس کتاب راهنمای نصب و پیکربندی Windows Server 2012 Hyper-V را منتشر کرده است. این کتاب تخصصی Hyper-V 2012 مناسب مهندسین و کارشناسان مجازی‌سازی سیستم های مایکروسافت می‌باشد. این کتاب حاصل همفکری نویسندگان و متخصصین از نقاط مختلف دنیا است و آنها تجربیات و دانش تخصصی خود را در زمینه‌ های گوناگون در این کتاب به علاقه مندان عرضه کرده اند.

Windows Server 2012 Hyper-V Cookbook
منابع

کتاب : Windows Server 2012 Hyper-V Cookbook

Hyper-V Server 2012 قابلیت‌های بسیاری را در نسخه جدید به همراه دارد. قابلیت‌های دسترس پذیری، سفارشی سازی سیستم، مدیریت و کنترل ابزارهای مجازی سازی. دیگر قابلیت‌های اساسی این سیستم مجازی سازی به صورت کلی بازنگری شده‌اند تا با شرایط گوناگون سازگار شوند. این سیستم عامل ابری که در نوع خود قابلیت‌های متمایزی را ارائه می‌دهد بهترین گزینه برای مدیران شبکه سیستم های‌ مایکروسافت محسوب می‌شود و از آنجایی که قابلیت‌های این سیستم عامل جدید بیش از پیش با سایر محصولات مایکروسافت یکپارچه شده است مدیریت آن به آسانی امکان پذیر است. 

مشترک RSS Hyper-v 2012 شوید