رفتن به محتوای اصلی
بهبود
مجازی‌سازی پردازش

بررسی بهبودهای vCenter در vSphere 6.5

همیشه در ارائه هر نسخه جدید از vSphere برخی از قابلیت‌های تازه این راهکار شما را به ارتقای سیستم کنونی وسوسه می‌کند. از جمله این بهبودها در زمینه vCenter Server می‌توان به قابلیت‌های جدید vCenter Server native High Availability، vCenter Migration Tool و vCenter Appliance backup Tool اشاره کرد.

vCenter-Server
مدیریت و هوشمندسازی

vCenter Server و قابلیت های آن

لحظه‌ای درنگ کنید و شبکه کنونی خود را در نظر بگیرید. آیا در شبکه شما Active Directory وجود دارد؟ به احتمال زیاد وجود دارد. حال شبکه خود را بدون استفاده از Active Directory در نظر بگیرید یعنی بدون وجود پایگاه‌داده‌ای برای مدیریت متمرکز شبکه، بدون امکان لاگین به سیستم‌های مختلف و بدون استفاده از گروه‌های کاربری. این شرایط همان شرایطی است که بدون داشتن VMware vCenter Server در مدیریت میزبان‌های VMware ESXi با آن روبرو خواهید شد. فکر خوشایندی نیست، درسته؟

VMware Operations Manager
مدیریت و هوشمندسازی

برررسی قابلیت های VMware vCenter Operation Manager – مانیتورینگ

آگاهی از وضعیت منابع کامپیوترها و نحوه استفاده منابع تخصیص یافته توسط ماشین های مجازی در شبکه های بزرگ یکی از نیازهای اساسی است. اگرچه مانیتورینگ زیرساخت های مجازی با استفاده از نرم افزارهای مختلفی قابل انجام است و در گذشته نیز به آن پرداختیم.

New Features
مجازی‌سازی پردازش

ویژگی های جدید VMware vSphere 5.1

این مقاله در شماره دوم خبرنامه ابر منتشر شده است. اطلاعات نسخه جدید هایپروایزر vSphere 5.1 شرکت وی‌ام‌ور در وب سایت این شرکت منتشر شده است و چند روزی از انتشار بسته جدید vSphere می‌گذرد. این نسخه تغییرات زیادی را به همراه داشته است که با هم این تغییرات را از بعد پردازش و عملکرد، ذخیره‌سازی، شبکه، دسترس پذیری، امنیت و همچنین از بعد مدیریت بررسی خواهیم کرد.

از بعد پردازش و عملکرد

Automating vSphere with VMware vCenter Orchestrator
منابع

کتاب: Automating vSphere with VMware vCenter Orchestrator

همیشه در زمانی که از تعداد زیادی سرور و یا دسک‌تاپ مجازی استفاده می‌کنید یکی از دغدغه اساسی شما فعالیت‌های تکراری هستند که هر روزه زمان زیادی از وقت شما را می‌گیرند.

هوشمندسازی فعالیت‌های تکراری یا غیرتکراری را در بسترهای مجازی می توان به طرق مختلف انجام داد اما vCenter Orchestrator  بهترین گزینه برای این موضوع است. هوشمندسازی فعالیت‌ها و برنامه های هایپروایزر vSphere با استفاده از vCo یا vCenter Orchestrator به گونه‌ای کاملا هوشمند و با استفاده از موتور قدرتمند گردش‌کار این نرم‌افزار امکان پذیر است.

مباحث مهم این کتاب شامل موارد زیر می‌باشد:

مشترک RSS vCenter Server شوید