رفتن به محتوای اصلی
دسترسی به میزبان های مجازی
مجازی‌سازی پردازش

نحوه تخصیص دسترسی به یک سرور خاص

عدم تنظیم دسترسی ها برای کاربران و کسانی که بایستی با ماشین های مجازی کار کنند و تنظیمات آن را تغییر دهند یکی از مسائل اجتناب ناپذیر است. در اکثر اوقات بهترین گزینه برای تخصیص دسترسی ساخت یک گروه کاربری و اختصاص دسترسی به گروه یا استفاده از گروه های کاربری پیش فرض سیستم است. توصیه می کنیم همیشه در هر محیطی تنها دسترسی های لازم را به افرادی که به کار با ماشین مجازی مشغول هستند اختصاص دهید و سطح دسترسی به تنظیمات ذخیره سازی، شبکه، پشتیبان گیری را از کاربران عادی سرور محدود کنید. 

همزمان سازی زمان ماشین های مجازی
مجازی‌سازی پردازش

نحوه تنظیم NTP در VMware ESX

تنظیمات زمان در زیرساخت مجازی از طریق مکانیزیم های مختلفی امکان پذیر است. امکان تنظیم همزمان سازی زمان میزبان های مجازی و ماشین های مجازی از طریق دامین کنترلر وجود دارد و یا می توانید تنظیمات زمان را از طریق میزبان به ماشین های مجازی اعلام کنید. این همزمانی از طریق VMware Tools انجام می پذیرد و تمامی ماشین هایی که این ابزار بر روی آن نصب و تنظیم شده است تغییرات زمانی را دریافت می کنند.

در این قسمت تنظیمات همزمان سازی زمان از طریق سرویس NTP میزبان مجازی را بیان خواهم کرد. 

scottlowe
وب

وب: اسکات لو

از دیگر سایت‌های مطرح در زمینه زیرساخت‌های مجازی سازی وی ام ویر می‌توان به سایت آقای lowe به نام scottlowe اشاره کرد. وبلاگی تخصصی پیرامون مجازی سازی با محصولات وی ام ور است و از آنجا که ایشان در شرکت های معتبر مشغول فعالیت هستند می توانید آخرین تکنولوژی ها و بحث های این فناوری را از طریق آموزش های بخش بندی شده در این وب سایت یاد بگیرد. همچنین آقای لو کتاب‌های ممختلفی را در زمینه مجازی سازی منتشر کرده اند که لیست آن در بخش معرفی سایت موجود است. پیش از این نیز ممکن است یادداشتی بر یکی از کتاب‌های او با نام VMware vSphere Design را در سایت خوانده باشید.

مشترک RSS آموزش شوید