رفتن به محتوای اصلی
Hyper-V
مجازی‌سازی پردازش

ساخت ماشین های مجازی در ویندوز 8

تکنولوژی مجازی‌سازی در ویندوز 8 با تکنولوژی مجازی‌سازی در ویندوز سرور 2012 کاملا یکسان است و شما می‌توانید با نصب و اجرای هایپر-وی تمامی امکانات و قابلیت‌های هایپر-وی را در کامیپوتر خود داشته باشید و ماشین‌های مجازی متعددی را در کامپیوتر خود نصب کنید. 

VMware Player
فناوری و رویدادها

آشنایی با VMware Player

نرم‌افزار VMware Player به کاربر امکان می دهد تا ماشین های مجازی را بر روی یک کامپیوتر شخصی اجرا کند. این نرم‌افزار به رایگان قابل دانلود است و بدون خریداری سایر محصولات شرکت وی ام ور می توانید با ابزارهای مجازی‌سازی این شرکت کار کنید. اگرچه این نرم افزار می تواند ماشین های مجازی را اجرا کند اما امکان تغییر آنها را به شما نخواهد داد.
برخی از امکانات و قابلیتهای نرم‌افزار VMware Player شامل موارد زیر می شود:

Monitoring Resources
مجازی‌سازی پردازش

مانیتورینگ میزبان‌ها و ماشین‌های مجازی

شبکه‌های کامپیوتری هر روز در حال رشد و تغییر هستند و در صورتی که فکری برای کنترل این شبکه‌ها نداشته باشید بزودی خود را وسط یک جنگل انبوه خواهید دید که ممکن است هر آن شاخ و برگ این جنگل به شما آسیب رساند. به جهت امکانات منحصربه‌فرد سیستم‌های مجازی‌سازی رشد و گسترش سرویس‌های IT چند برابر شده است اما این مسئله مشکلاتی را هم به همراه آورده است که بایستی به درستی کنترل شود.

s
مجازی‌سازی پردازش

تنظیمات شبکه ماشین های مجازی - بخش سوم

دربخش اول مقاله تنظیمات شبکه ماشین های مجازی در نرم افزار VMware Workstation ابتدا یک پل ارتباطی میان شبکه واقعی کامپیوتر اصلی یا میزبان ایجاد کردیم و سپس در بخش دوم آن تنظیمات شبکه های مجازی وی ام ور و خصوصیات سرویس های آن را بررسی کردیم. در بخش سوم قصد دارم درباره تنظیمات روش NAT در شبکه های مجازی بحث کنم و شما را با قابلیت ها و امکانات پنهان و آشکار این شبکه بیشتر آشنا کنم.

VMware Workstation
راهکارهای جانبی

حالت Unity: اجرای نرم افزار در هر سیستم عاملی

تا به حال شده است بخواهید نرم افزار خاصی را بر روی کامپیوتر خود نصب کنید و امکان نصب آن بر روی سیستم عامل شما وجود نداشته باشد؟ اگر با این مسئله مواجه شده اید برای رفع آن چه کرده اید؟ سیستم عامل را تغییر دادید یا عطایش را به لقایش بخشیدید؟ در این مقاله می خواهیم درباره قابلیتی صحبت کنیم که بدون احتیاج به پاک کردن سیستم عامل کامپیوتر می توانید نرم افزار را در محیط سیستم عامل کنونی خود اجرا کنید.

Virtualbox
مجازی‌سازی پردازش

نصب ویندوز 8 مجازی با استفاده از Virtualbox

یکی از مزیت های محیط مجازی این است که امکان تست نسخه های آزمایشی نرم افزارها یا سیستم عامل های مختلف را محیا می کند. از انتشار نسخه آزمایشی ویندوز 8 چند ماهی گذشته و بد نیست شما در محیط مجازی یک سرکی به این سیستم عامل جدید بکشید و با قابلیت ها و امکانات جدید این سیستم عامل آشنا شوید.
مشترک RSS ماشین مجازی شوید