رفتن به محتوای اصلی
Workstation
مجازی‌سازی پردازش

تنظیمات شبکه ماشین های مجازی - بخش اول

حتما شما هم تا به حال از نرم افزار VMware Workstation برای ساختن ماشین های مجازی استفاده کرده اید. پس از اجرای مجازی یک کامپیوتر، می توانید یک سیستم عامل را بر روی آن نصب کنید و ماشین را به شبکه داخلی یا اینترنت متصل کنید. تنظیمات شبکه جزو تنظیمات اولیه هر ماشین مجازی است و بدون اتصال شبکه به ماشین مجازی انگار که ماشین مجازی را در زندان حبس کرده اید و به هیچ جایی دسترسی ندارید.

s
مجازی‌سازی پردازش

تنظیمات شبکه ماشین های مجازی - بخش چهارم

دز سه مقاله قبلی با حالت های NAT و Bridged در شبکه های مجازی وی ام ور Workstation آشنا شدید و تنظیمات مرتبط با آن شرح داده شد. همانطور که قول دادم در این بخش تنظیمات شبکه حالت Host-Only را بررسی خواهیم کرد. کارت شبکه Host-only یا بهتر بگویم سوییچ مجازی Host-Only برای اتصال ماشین های مجازی به یک شبکه ایزوله شده استفاده می شود. این شبکه های ارتباطی با دیگر شبکه های شما در ارتباط نیستند و دسترسی آنها به اینترنت نیز ممکن نیست.

s
مجازی‌سازی پردازش

تنظیمات شبکه ماشین های مجازی - بخش سوم

دربخش اول مقاله تنظیمات شبکه ماشین های مجازی در نرم افزار VMware Workstation ابتدا یک پل ارتباطی میان شبکه واقعی کامپیوتر اصلی یا میزبان ایجاد کردیم و سپس در بخش دوم آن تنظیمات شبکه های مجازی وی ام ور و خصوصیات سرویس های آن را بررسی کردیم. در بخش سوم قصد دارم درباره تنظیمات روش NAT در شبکه های مجازی بحث کنم و شما را با قابلیت ها و امکانات پنهان و آشکار این شبکه بیشتر آشنا کنم.

Workstation
مجازی‌سازی پردازش

اتصال GNS3 به شبکه واقعی از طریق VMware Workstation

GNS3 یکی از emulatorهای معروف است که بیشتر به جهت emulate کردن دستگاه های شبکه سیسکو، جونیپر شناخته شده است. بیشتر افراد روترها و دستگاه های سیسکو را با استفاده از این نرم افزار در کامپیوتر به صورت مجازی راه اندازی می کنند و برای تست و یا تمرین سناریوهای مختلف شبکه خصوصا مسیریابی امکانات آن کاملا جوابگو است. GNS3 توسط فردی به نام جرمی گروسمن در فرانسه طراحی شده است و سازمان ها و افراد مختلفی از این پروژه حمایت مالی به عمل می آورند.

Workstation
مجازی‌سازی پردازش

تنظیمات شبکه ماشین های مجازی - بخش دوم

در بخش اول مقاله تنظیمات شبکه ماشین های مجازی اتصال به شبکه و اینترنت با استفاده از قابلیت Bridge را بررسی کردیم. در بخش دوم ابتدا تنظیمات شبکه نرم افزار VMware Workstation را مرور می کنیم و اگر فرصت شد نحوه استفاده از روش NAT را توضیح خواهم داد.

VMware Workstation
راهکارهای جانبی

حالت Unity: اجرای نرم افزار در هر سیستم عاملی

تا به حال شده است بخواهید نرم افزار خاصی را بر روی کامپیوتر خود نصب کنید و امکان نصب آن بر روی سیستم عامل شما وجود نداشته باشد؟ اگر با این مسئله مواجه شده اید برای رفع آن چه کرده اید؟ سیستم عامل را تغییر دادید یا عطایش را به لقایش بخشیدید؟ در این مقاله می خواهیم درباره قابلیتی صحبت کنیم که بدون احتیاج به پاک کردن سیستم عامل کامپیوتر می توانید نرم افزار را در محیط سیستم عامل کنونی خود اجرا کنید.

مشترک RSS Workstation شوید